V nedeľu sprejazdnia zrekonštruované zjazdy z D1 od Trnavy a od Petržalky

Zdroj: pixabay.com

Do užívania motoristom odovzdajú dve križovatkové vetvy pod Prístavným mostom.

V Bratislave pod Prístavným mostom cez víkend sprístupnia pre motoristov dve križovatkové vetvy, jednu v smere z D1 od Trnavy a druhú od Petržalky. Spomínaný úsek je súčasťou prvej etapy rekonštrukcie.

Zároveň sa začínajú práce aj na druhej etape rekonštrukcie tohto úseku, dopravné obmedzenia, teda okrem týchto dvoch zjazdov, ostávajú v platnosti. Pribudne k nim jedno nové obmedzenie, ktorým je uzatvorenie vetvy Bajkalská – Prístavná.

Uviedol to v tlačovej správe PR konzultant Lukáš Veselovský v mene spoločnosti D4R7 Construction, ktorá je hlavným zhotoviteľom stavby.

Prestavbu ukončili v predstihu

Rekonštrukčné práce sa začali v polovici februára a za päť mesiacov zrealizovali dve križovatkové vetvy, kde použili 1 550 metrov kubických štrkodrvy, takmer tisíc metrov kubických cementom spevneného kameniva (CBGM) a približne 2 600 ton asfaltu.

Nainštalovali tu 160 metrov betónových a 700 metrov oceľových zvodidiel. „I keď sa prestavba začala neskôr, ukončili sme ju v predstihu,“ uviedol generálny riaditeľ D4R7 Construction Juan José Bregel.

Počas prác v prvej etape zhotoviteľ realizoval aj práce na etapách číslo dva, tri a šesť. Podľa Veselovského sa snažia o odovzdanie celej križovatky v čo najkratšom čase. Práce sa týkali prekládok inžinierskych sietí, zemných prác, oporných múrov a mostov.

„Mimoúrovňová križovatka Prievoz je jednou z križovatiek na rýchlostnej ceste R7, kde prvých 24 kilometrov bude pre cestujúcich z juhu Slovenska sprístupnených na jar budúceho roka,“ dodal Veselovský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk