V nedeľu večer sa v Bratislave zrútili dva múry. Nikto sa nezranil, poškodené boli autá aj plynovod

Policia zosuv murov bratislava.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava, Karlova Ves

V priebehu nedeľného večera zasahovali všetky tri záchranné zložky pri dvoch prípadoch, počas ktorých došlo k zosuvu múrov. K zraneniu osôb v súvislosti s týmito udalosťami nedošlo.

V prvom prípade krátko pred 20.45 hod. vo štvrtom bratislavskom okrese pred jedným z bytových domov na ulici Ľudovíta Fullu došlo k zosuvu svahu a následne oporného múru. „V opornom múre neboli oproti projektu z 80. rokoch zrealizované odvodňovacie otvory a v dôsledku počasia (veľkého množstva vody v zemi) múr nevydržal tlak a prišlo k jeho pádu. SPP distribúcia zabezpečuje provizórne riešenie pre dodávku plynu do priľahlých obytných domov. Mesto túto situáciu eviduje ako novú udalosť v súvislosti s mimoriadnym stavom, ktorý je na území Karlovej Vsi vyhlásený ešte od zosuvu na Devínskej ceste v minulom roku,“ komentovala situáciu hovorkyňa mesta Zuzana Onufer.

Zosuv spôsobil poškodenie niekoľkých vozidiel, parkujúcich v blízkosti. „Na mieste boli vykonané potrebné úkony za účelom ochrany života, zdravia a majetku občanov,“ informoval hovorca krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Privolaný statik po príchode na miesto uviedol, že evakuácia v blízkosti sa nachádzajúceho bytového domu nie potrebná.

Img_2644.jpg
Zdroj: Karlova Ves

Približne v tom istom čase došlo v treťom bratislavskom okrese k ďalšiemu zosuvu, tento krát oporného betónového múru na Vančurovej ulici. Po príchode hliadok Policajného zboru na miesto bolo zistené, že oporný múr, ktorý bol postavený medzi dvomi rodinnými domami sa z doposiaľ presne nezistených príčin zosunul a jeho pádom došlo k poškodeniu zaparkovaného osobného motorového vozidla značky VW Golf ako aj plynovej prípojky.

Nakoľko poškodením plynovej prípojky došlo k úniku plynu, na miesto sa dostavil pracovník plynární, ktorý prívod plynu odstavil. Policajti aj v tomto prípad na mieste vykonali potrebné úkony za účelom ochrany života a zdravia osôb. Okolnosťami tejto udalosti sa v súčasnej dobe zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IIII.

Orp 33_nmz b3 2019 002.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Img 20190114 wa0000.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Img 20190114 wa0004.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk