V Nemocnici svätého Michala hospitalizovali päť zranených dovolenkárov

Nemocnica sv. Michala
SITA

V Nemocnici svätého Michala v Bratislave hospitalizovali päť ľudí zo slovenského autobusu, ktorý havaroval v stredu ráno v Srbsku.

Ako informovala Michaela Paulenová z Tlačového odboru ministerstva vnútra SR, štyria ľudia sú na traumatologickom oddelení a jeden je na internom oddelení. „Dvaja sú občanmi Českej republiky, ktorí sú schopní prevozu. Sú mimo ohrozenia života. Ide o otca s dcérou,“ informuje s tým, že dnes ich prevezú do Českej republiky. Traja ľudia sú podľa Paulenovej Slováci, v nemocnici naďalej ostávajú a nemajú žiadne vážne poranenia, ktoré by mohli ohroziť ich život.

Ako ďalej uviedla, pacienti majú pomliaždeniny a povrchové poranenia kože. „Na traumatologickom oddelení leží manželský pár a jedna staršia pani je na internom oddelení pre pomliaždeniny, nemá žiadne vnútorné poranenia,“ dodala.

V utorok o 21.30 hod. priviezol vládny špeciál zo Srbska, kde pri nehode autobusu zomreli traja občania SR a dvaja občania ČR, 23 dovolenkárov a jedného šoféra. Z toho bolo 13 Slovákov a desať Čechov. Autobus cestovnej kancelárie Aeolus v utorok po 3.30 hod. miestneho času (SELČ) zišiel na diaľnici Niš – Belehrad neďaleko dedinky Bobovište mimo vozovky a prevrátil sa na pravý bok. Autobus viezol 29 dovolenkárov z Korfu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk