V novej mestskej štvrti Bory vyrastie ďalšia časť projektu s 324 bytmi

Bory byvanie.jpg

Projekt bude pozostávať zo štyroch obytných domov s piatimi až desiatimi nadzemnými podlažiami.

V novej mestskej štvrti Bory na severozápade Bratislavy pripravuje spoločnosť Penta Real Estate v poradí už šiestu etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie. Developer informoval, že počas septembra predložia dokumentáciu pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). „Šiesta etapa prinesie do lokality 324 bytov s predpokladaným začiatkom výstavby v priebehu roka 2026,“ konštatuje investor.

Projekt bude pozostávať zo štyroch obytných domov s piatimi až desiatimi nadzemnými podlažiami v blízkosti nákupného centra Bory Mall. Zo severnej strany bude susediť s areálom rezidenčnej etapy Bory Promenáda, zo severovýchodnej strany s Nemocnicou Bory.

V rámci projektu vznikne tiež 491 parkovacích miest v podzemí. Súčasťou etapy bude aj transformácia povrchových parkovacích plôch medzi nákupným centrom a nemocnicou na námestie. „Kapacitu povrchových parkovacích státí nahradí pripravovaný projekt výstavby parkovacieho domu,“ priblížil developer.

Zóna Bory je situovaná medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves. Komerčnú časť tvorí nákupné centrum Bory Mall a Bory Retail Zone. Nekomerčnú časť tvorí Nemocnica Bory, Ubytovňa Bory určená pre zdravotnícky personál nemocnice a verejná materská škola, ktorú investor odovzdal do prenájmu mestskej časti Bratislava – Lamač za symbolické jedno euro v lete 2021. V príprave je aj súkromná spojená materská, základná a stredná škola, zriaďovateľom ktorej bude občianske združenie Felix.

V pláne je tiež predĺženie električkovej trate z Dúbravky. Prípravu projektovej dokumentácie pre výstavbu električkovej trate bude na vlastné náklady realizovať spoločnosť Penta Real Estate, ktorá po získaní právoplatného stavebného povolenia odovzdá projekt mestu Bratislava. Spoločnosť do dnešného dňa investovala do budovania a rozširovania dopravnej infraštruktúry v lokalite Bory viac ako 30 miliónov eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk