V novej štvrti Eurovea City pri Dunaji má pribudnúť kongresové centrum za viac ako 100 miliónov eur

Vizualizácia objektu Eurovea 2
Foto: Ilustračné, SITA

Odhadovaný začiatok výstavby kongresovo-administratívneho centra je naplánovaný v roku 2022.

Developer J&T Real Estate (JTRE) plánuje v Bratislave v novej štvrti Eurovea City pri Dunaji postaviť kongresovo-administratívne centrum Eurovea City Congress. Odhadované náklady na výstavbu sú viac ako 100-miliónov eur a začiatok výstavby je naplánovaný v roku 2022. Projekt počíta s kapacitou centra pre takmer 2-tisíc osôb a momentálne posudzujú jeho vplyv na životné prostredie (EIA). Informovala o tom hovorkyňa developera Katarína Krajňáková.

Administratívno-kongresové centrum, ktoré navrhla architektonická kancelária GFI, bude tvoriť dvojpodlažné kongresové centrum a 26 podlažná administratívna veža. Celková plocha kongresového centra má byť takmer 10-tisíc metrov štvorcových a plánovaných je 975 parkovacích miest. Na prízemí navrhli veľkú kongresovú sálu s kapacitou 1 200 miest na sedenie a taktiež reštauráciu.

Celá budova je navrhnutá ako bezbariérová

Zvyšné priestory doplnia menšie kongresové sály, ktoré umožnia spájanie podľa potreby, čo umožní organizáciu rôznorodých podujatí, od menších súkromných akcií až po medzinárodné konferencie, plesy alebo koncerty pre viac ako 2-tisíc účastníkov. Technické a dispozičné riešenia umožnia konanie viacero akcií súbežne bez toho, aby sa navzájom rušili. Celá budova je navrhnutá ako bezbariérová.

Okolie kongresového centra navrhla španielska architektka a urbanistka Beth Galí, ktorá navrhuje verejné priestory v celej štvrti Eurovea City. Pred vstupom do Eurovea City Congress navrhuje postaviť malé námestie. Vnútroblok má nadväzovať na centrálny priestor pred vstupom do novej časti nákupnej galérie Eurovea a líniu Pribinovej ulice.

Eurovea City Congress má byť súčasťou novej plánovanej štvrte Eurovea City, ktorej súčasťou bude taktiež projekt Eurovea 2. Projekt Eurovea 2 disponuje momentálne vydaným územným rozhodnutím v rozsahu šesť stavebných objektov a v súlade s platnými pravidlami pokračuje v územnom konaní a získavaní povolení na ďalšie časti a objekty. Súčasťou celkovej dopravnej koncepcie v zóne je aj návrh developera vybudovať nový centrálny električkový okruh, ktorý umožní prepojenie najväčších mestských častí Ružinov a Petržalka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk