V Novom Meste čoskoro začnú s opravou Bárdošovej ulice za viac ako 76-tisíc eur

Bardosova ulica nove mesto.jpg
Foto: maps.google.com

Počas stavebných prác budú premávku riadiť prostredníctvom semaforov. Zastávku mestskej hromadnej dopravy presunú.

Od 1. marca začnú v mestskej časti Nové Mesto s rekonštrukciou Bárdošovej ulice – od križovatky ulíc Na Revíne a Júlová. V prvej etape zrekonštruujú úsek po Vlársku ulicu. Celkové náklady na opravu ulice sú 76 871 eur, práce majú dokončiť do 23. marca.

Počas stavebných prác budú premávku riadiť prostredníctvom semaforov. Zastávku mestskej hromadnej dopravy presunú. Od 16. marca plánujú cestu počas piatich dní úplne uzatvoriť. Informoval o tom starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Prípravné práce

V decembri začala mestská časť rekonštrukciu Bárdošovej ulice prípravnými prácami. Od marca začnú s úpravou povrchu, v rámci ktorej osadia obrubníky a rozšíria komunikáciu, čím vytvoria priestor pre výstavbu chodníka, ktorý miestnym obyvateľom chýbal.

Chodník umožní chodcom bezpečne prechádzať z Kramárov na Kolibu, ako aj do školy a škôlky na Jeséniovej ulici. V druhej polovici roka 2020 majú práce pokračovať druhou etapou. V rámci tejto etapy rozšíria komunikáciu v úseku hornej časti Bárdošovej ulice po Jeséniovu ulicu a taktiež vytvoria priestor pre chodník pre chodcov.

Ako každá rekonštrukcia podobného rozsahu, aj táto prinesie obyvateľom Kramárov, ale aj návštevníkom lokality dočasný znížený komfort, výsledkom však bude bezpečná ulica pre chodcov aj vodičov,“ dodal Kusý.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk