V Novom Meste opravia dve základné školy

BRATISLAVA: Rekonštrukcia Reduty
Rekonštrukcia interiérov Reduty poèas jej rekonštrukcie. Bratislava, 9. november 2010. Foto: SITA/Michal Svítok

Mestská časť Bratislava – Nové Mesto obnovuje Základné školy Odborárska a Za kasárňou. Ako informoval novomestský hovorca Marek Tettinger, budovy zateplia, opravia fasády, vymenia okná a vstupné dvere.

Na Odborárskej zrekonštruujú telocvičňu, ktorú okrem zateplenia a obnovy fasády a strechy čaká úprava podlahy. V areáli školy vybudujú nové ihrisko pre basketbal, tenis, hádzanú, ale aj jedno volejbalové ihrisko a bežeckú dráhu. Podľa Tettingera na Základnej škole Za kasárňou v rámci obnovy zateplia aj jedáleň, na ktorej tiež vymenia okná. Zmodernizujú aj športové ihrisko, opravia chodníky a vysadia novú zeleň.

Súčasťou projektu revitalizácie školy na Odborárskej je aj vybudovanie nadstavby na susednej materskej škole, ktorú vybudovali minulý rok. Celkové náklady predstavujú 713-tisíc eur. Projekt obnovy školy Za kasárňou zahŕňa aj rekonštrukciu materskej školy na Šancovej, ktorá pod ňu patrí. Náklady na tento projekt predstavujú 993-tisíc eur.

Rekonštrukcia oboch základných škôl je v rámci Operačného programu Bratislavský kraj formou Integrovanej stratégie rozvoja mestských oblastí, v rámci ktorej mestská časť získala na obnovu základných a materských škôl, verejných priestranstiev a komunitné centrum takmer 3,7 milióna eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk