V Novom Meste pribudne nová materská škola, bude ju navštevovať 100 detí

Dieta skolka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Za posledných pár rokov sa počet miest v škôlkach zvýšil o 33 percent.

V bratislavskom Novom Meste pribudne nová materská škola, ktorá vytvorí miesto až pre sto detí. Nové Mesto vyhlásilo verejné obstarávanie na dodávateľa, ktorý novú škôlku na Teplickej ulici postaví. Budú tu 4 triedy pre deti a jedáleň pre 50 detí. V nej sa deti prestravujú na dve skupiny. Všetky vnútorné a vonkajšie priestory sú navrhované v bezbariérovej úprave.

Náklady na vybudovanie škôlky sú podľa predbežných odhadov približne 800-tisíc eur. Presnejšie sa cena ukáže až po verejnom obstarávaní. Výstavba škôlky bude financovaná najmä z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Ďalšou zložkou financovania bude štátny rozpočet a peniaze mestskej časti. Vďaka tomuto projektu sa podarí zvýšiť kapacity v obecných materských školách v Novom Meste.

V priebehu niekoľkých rokov sme skoro všetky naše škôlky zrekonštruovali, deti sa môžu hrať v bezpečných a zmodernizovaných interiéroch aj ihriskách. Najdôležitejšie je, že každý rok v škôlkach vytvárame deťom nové miesta a triedy,“ informoval starosta Rudolf Kusý. Za uplynulých 8 rokov pribudli v Novom Meste dve nové materské školy, ďalším dvom škôlkam pribudlo poschodie a ďalšie dve sa rozširovali. Vďaka tomu sa počet miest v škôlkach zvýšil o 33 percent.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk