V Novom Meste rekonštruujú teplovody, zmena sa dotkne aj zelene

Teplovody zelen nove mesto.jpg

Z dôvodu rekonštrukcie musia vyrúbať zatiaľ päť stromov, ďalšie tri presadia na iné miesto.

V Novom Meste rekonštruujú teplovody, zmena sa dotkne aj okolitej zelene. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

V týchto dňoch prebieha rekonštrukcia rozvodov tepla a teplej vody, ktorú na viacerých miestach sprevádzajú výkopové práce,“ uvádza Nové Mesto a dodáva, že mnohé teplovody majú aj 40 až 50 rokov.

Preto ich meníme, aby sme v zime nemuseli riešiť ich havárie,“ doplnila samospráva s tým, že ide o požiadavku na dodávateľa tepla v mestskej časti, aby investoval do modernizácie rozvodov.

Pri prácach sme zistili, že na niektorých takzvaných energokanáloch sú vysadené stromy,“ uvádza mestská časť. Zároveň dodáva, že každý strom, ktorého výrub povolil okresný úrad životného prostredia, posudzujú s firmou, ktorá rekonštrukciu realizuje individuálne a hľadajú riešenia ich záchrany.

Samotný výrub je až posledná možnosť. Aj preto sa nám podarilo v prvej fáze minimalizovať ich počet na päť (pri rezidenčnej budove Manhattan),“ konštatuje samospráva a dodáva, že tieto stromy by mali spíliť tento týždeň.

Ďalšie tri stromy bude možné presadiť na iné miesto,“ uzavrela mestská časť. Zároveň požiadala obyvateľov, aby navrhli miesta, kde zasadia nové stromy za tie, ktoré bude potrebné odstrániť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk