V Novom Meste spúšťajú regulované parkovanie v pilotnej zóne Tehelné pole

Kovacska parkovanie tehelne pole nove mesto.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Obyvateľov s trvalým pobytom v Novom Meste nové pravidlá pri parkovaní zvýhodnia.

Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v pilotnej zóne Tehelné pole. V tlačovej správe o tom informuje hovorca Nového Mesta Marek Tettinger.

Ide o pilotný projekt, ktorý od 1. decembra prináša jasné pravidlá a poriadok v parkovaní do jednej z najvyťaženejších lokalít v Novom Meste – v blízkosti štadiónov a ich širšom okolí,“ uviedol hovorca a dodal, že pilotná zóna je ohraničená Trnavskou cestou, Bajkalskou ulicou a ulicami Krížna, Legionárska, Račianska a Kukučínova.

Utorkom začína registrácia rezidentov – obyvateľov s trvalým pobytom v Novom Meste, ktorých nové pravidlá pri parkovaní zvýhodnia. Zaregistrovať sa je možné online prostredníctvom aplikácie.

Spoplatnenie karty

Rezidentská parkovacia karta bude spoplatnená sumou 39 eur, po jej získaní však budú môcť obyvatelia zóny parkovať počas roka bez obmedzení a ďalších poplatkov.

Rezidenti majú nárok na tri karty na jeden byt – za prvú zaplatia ročne 39 eur, za druhú 150 eur a za tretiu 500 eur. Zadarmo budú môcť získať aj tzv. návštevnícku kartu, vďaka ktorej budú môcť ich návštevy parkovať v zóne bez poplatkov 100 hodín ročne. V prípade, že rezidenti nemajú auto, a teda ani rezidentskú kartu, budú mať nárok na 150-hodinovú bezplatnú návštevnícku kartu,“ vysvetlil hovorca.

Obyvatelia Nového Mesta, ktorí nemajú v zóne trvalý pobyt, majú nárok na bonusovú kartu za 10 eur ročne, s ktorou budú môcť v pilotnej zóne parkovať bez ďalšej úhrady dve hodiny denne.

Parkovací lístok

Návštevníci – nerezidenti, ktorí do Nového Mesta prichádzajú za prácou či na športové alebo kultúrne podujatia, budú môcť v zóne Tehelné pole od decembra parkovať len od 8:00 do 18:00, pričom za hodinu zaplatia 1,50 eura.

Parkovací lístok si kúpia prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo SMS správy. Podnikatelia, ktorí majú v pilotnej zóne sídlo firmy, si môžu za 1 500 eur kúpiť ročnú abonentskú kartu.

Registrácia do systému regulovaného parkovania bude prebiehať počas decembra s tým, že v tomto období sa pokuty za porušenie pravidiel regulovaného parkovania udeľovať nebudú,“ vysvetlil hovorca.

Všetky informácie k registrácii nájdu záujemcovia na novej webovej stránke parkovanie.banm.sk. „Pre tých, ktorí nemajú prístup k internetu, budú na miestnom úrade v pracovné dni k dispozícii registračné kontaktné miesta,“ uzavrel hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk