V Novom Meste tiež zdvihli poplatky za materskú školu, rodičia po novom zaplatia 75 eur

Materská skola skolka poplatky budova deti výstavba
Foto: ilustračné, GettyImages

Miestni poslanci schválili aj zvýšenie réžie na stravu, poplatky za školský klub detí ostali rovnaké.

Mesačný poplatok za materskú školu (MŠ) v Novom Meste bude po novom 75 eur. Rozhodli o tom miestni poslanci na zastupiteľstve. Nové Mesto je zriaďovateľom 13 škôlok. Ako informoval referát komunikácie mestskej časti, upravili aj poplatky v školských jedálňach MŠ.

Finančné pásmo za stravu ostalo rovnaké, ale je aktualizované cenami na nákup potravín stanovenými ministerstvom školstva. Poslanci schválili zvýšenie réžie na stravu zo siedmich eur na 12 eur mesačne. Poplatky za školský klub detí ostali rovnaké.

Aj napriek enormnej snahe uchrániť obyvateľov Nového Mesta pred zvyšovaním akýchkoľvek poplatkov, sme museli pristúpiť k zreálneniu čiastočnej úhrady nákladov v MŠ,“ poznamenal starosta Matúš Čupka. Ako dodal, ak chcú zachovať štandard služieb, ktoré samospráva poskytuje, poplatky musia byť jednotné.

Zároveň pripomenul, že aj v novom všeobecne záväznom nariadení ostáva možnosť individuálneho posúdenia odpustenia poplatkov. Do 13 novomestských materských škôl chodí spolu 1 067 detí, z toho 443 v rámci povinného predprimárneho vzdelávania, teda poplatky sa ich netýkajú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk