V Novom Meste zrevitalizujú budovy mlynice a sila

sídlisko, Bratislava
depositphotos.com

Súčasťou tejto úpravy bude aj výstavba parkovísk, úprava priľahlých exteriérových plôch a výsadba zelene.

Revitalizáciou objektov mlynice a sila v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt vznikne v Novom Meste viacúčelový areál. Ako informovala Katarína Dudáková zo spoločnosti Key Communications, celková úžitková plocha týchto objektov medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou je približne 3 800 metrov štvorcových.

„Našou víziou je prinavrátiť život 50 rokov starému a opustenému priemyselnému objektu, v ktorom sa krátko po nežnej revolúcii skončila pôvodná výroba ľahkých stavebných hmôt. Veríme, že sa nám ho podarí premeniť na multifunkčný priestor, ktorý ponúkne široké možnosti využitia,“ hovorí Oto Bortlík, konateľ stavebnej spoločnosti, ktorá bude areál upravovať.

Developer sa zaviazal úpravami zachovať charakter pôvodných priemyselných objektov, avšak s novým využitím. V konečnej fáze by mala vzniknúť budova s originálnym charakterom, ktorý rešpektuje a využíva maximum pôvodných konštrukcií.

V mlynici bude centrálny priestor určený na spoločenské podujatia a výstavy. Budú tu aj kancelárie a zasadacie miestnosti rôznych veľkostí, ktoré budú môcť využívať všetci užívatelia administratívnych priestorov. Developer má zámer kancelárie predávať do osobného vlastníctva budúcim užívateľom.

Administratívna časť bude mať plochu približne 1 600 metrov štvorcových. Mlynica ponúkne aj bývanie. Súčasťou tejto úpravy bude aj výstavba parkovísk, úprava priľahlých exteriérových plôch a výsadba zelene.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk