V okolí Pentagonu na Stavbárskej ulici v Bratislave horelo, v ohrození bol aj automobil

Policia ba.jpeg
zdroj: MsP Bratislava

Bratislavskí mestskí policajti pohotovo zareagovali, vďaka tomu sa predišlo väčším škodám na majetku, ktoré mohol požiar spôsobiť.

Ako uviedla polícia hlavného mesta SR, mestskí policajti z Expozitúry Bratislava II v stredu krátko po polnoci počas výkonu služby v okolí Pentagonu na Stavbárskej ulici v Bratislave spozorovali požiar. Konkrétne mala byť v plameňoch jedna z troch tam umiestnených podzemných smetných nádob.

Z uvedeného dôvodu prítomní policajti ihneď kontaktovali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru SR a rovnako aj majiteľa osobného motorového vozidla, ktoré sa v tom čase nachádzalo v blízkosti miesta ohrozeného ohňom. Podľa ďalších informácií od polície, hasiči požiar lokalizovali a majiteľ spomínaného vozidla stihlo svoje auto v krátkom čase preparkovať. Ako na záver dodala bratislavská mestská polícia, vec si následne prevzal k ďalšiemu konaniu Policajný zbor SR.

Tento prípad nebol jediným. Ako informovala mestská polícia, s obdobným prípadom sa stretla aj polícia Expozitúry Bratislava IV. Na základe oznamu, ktorý prijala polícia prostredníctvom bezplatnej telefonickej linky 159, išli mestskí policajti preveriť situáciu na Agátovej ulici v Dúbravke. Tam sa mal podľa slov oznamovateľa šíriť dym z jednej z chatiek v záhradkárskej oblasti.

„Mestskí policajti po príchode na miesto spozorovali, že chatku zachvátili plamene, preto ihneď privolali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí požiar uhasili,“ napísala bratislavská mestská polícia.

Podľa ďalších informácií od polície, do času uhasenia požiaru poskytli prítomní príslušníci hasičom súčinnosť, pričom dohliadali predovšetkým na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí miesta požiaru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk