V okolí rafinérie Slovnaft bude aj v najbližších dňoch zvýšená hladina hluku a zápachu

Slovnaft
SITA

Práce v súvislosti s generálnymi revíziami v rafinérii Slovnaft v Bratislave pokračujú aj v júli.

V tomto týždni Slovnaft plánuje spustenie výrobných zariadení do prevádzky. Uviedol to v stredu na oficiálnej internetovej stránke bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice hovorca a riaditeľ podnikovej a marketingovej komunikácie Anton Molnár.

Uvádzanie výrobných zariadení do štandardnej prevádzky môže byť sprevádzané viditeľným spaľovaním na poľných horákoch, ako aj zvýšenou mierou hluku a zápachu. Podľa predpovede počasia nás na budúci týždeň čaká striedavé prúdenie vetra, preto sprievodné javy môžu striedavo ovplyvňovať mestské časti v blízkosti rafinérie,“ uviedli na oficiálnej internetovej stránke Slovnaftu.

Mestská časť Podunajské Biskupice robila 12. júna kontrolné merania výšky hladiny hluku na vopred určených miestach. Najvyššiu nameranú hodnotu 48 decibelov zistili na kontrolnom mieste ČS Slovnaft – ulica Svornosti o 21.48 hod. Najnižšiu hodnotu 39 decibelov namerali na kontrolnom mieste Podunajské Biskupice – ulica 8. mája o 22.22 hod. Priemerná nameraná hodnota výšky hladiny hluku za sledované obdobie mimo areálu Slovnaftu predstavuje 43 decibelov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk