V okolí Veľkého Draždiaka sa uskutočnia štyri náučné prechádzky

Leto na jazere Veľký Draždiak, Petržalka
Foto: ilustračné, SITA

Prvá štvrtková prednáška zaznie už tento štvrtok v podaní zoológa Jána Kaľavského.

Petržalka usporiada počas augusta štyri náučné prechádzky okolím Veľkého Draždiaka.

Veľký Draždiak patrí k najnavštevovanejším športovo-rekreačným lokalitám v Petržalke. Štrkové jazero je svojou polohou a možnosťami obľúbeným miestom pre všetky vekové kategórie,“ uviedla hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

Petržalka sa preto rozhodla augustové štvrtky spríjemniť návštevníkom jazera náučnými prechádzkami.

Obyvatelia Draždiaka

Prvá štvrtková prednáška zaznie už tento štvrtok 5. augusta v podaní zoológa Jána Kaľavského zo Štátnej ochrany prírody SR a Správy CHKO Dunajské luhy v Bratislave, ktorý prezradí zaujímavosti zo života rôznych druhov vtákov obývajúcich Draždiak a jeho okolie.

Druhá prednáška sa bude venovať významu vody a životu v nej, na ďalšej sa záujemcovia dozvedia niečo o zeleni okolo nás a na poslednej zaznejú informácie o histórii petržalskej Šutrovky,“ vymenovala Halašková.

Fauna a flóra

Touto cestou chceme priblížiť Petržalčanom význam Veľkého Draždiaka a oboznámiť ich s faunou a flórou, ktorá je pre naše jazero neodmysliteľná,” poznamenala zástupkyňa starostu Petržalky Jana Hrehorová a dodala, že tieto aktivity sú súčasťou projektu Spoločne EKO.

V budúcnosti by sme chceli realizovať aj ďalšie poznávacie prechádzky, ktorými by sme priblížili všetkým záujemcom významné prírodné bohatstvo Petržalky,“ doplnila.

Pre záujemcov zadarmo

Jednotlivé prechádzky bude viesť hosť, ktorý je odborníkom na danú oblasť. Prechádzky sú pre všetkých záujemcov zadarmo a budú začínať vždy od 17.30 hod. pri detskom ihrisku na Draždiaku.

Bližšie informácie o ďalších prednáškach prinesie mestská časť prostredníctvom webovej stránky, mobilnej aplikácie či udalosti na sociálnej sieti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk