V parku na Račianskom mýte odhalia legendárnu lavičku Mekyho Žbirku

Lavicka meky zbirka racianske myto.jpg

Odhalenie zrepasovanej lavičky a spomienku na hudobníka organizuje hlavné mesto a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

V piatok 11. novembra odhalia v parku na Račianskom mýte v Bratislave legendárnu lavičku Mekyho Žbirku. Podujatie, v rámci ktorého odhalia obnovenú lavičku, na ktorej začínal Žbirka svoju hudobnú kariéru, organizuje hlavné mesto a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS).

Spolu s Mekyho manželkou Katkou sme lavičku na jeho počesť po rokoch citlivo zrepasovali a bude nám tak neustále pripomínať výnimočného človeka a hudobníka, akým Meky bol,“ uviedol na sociálnej sieti primátor Bratislavy Matúš Vallo.

V rámci obnovy okrem iného doplnili na lavičku text jednej zo Žbirkových piesní. Na podujatí sa zúčastní primátor Bratislavy, starosta Nového Mesta, členovia občianskeho združenia Živé Račko a hudobníkova manželka Katka Žbirková.

Mekymu vďačíme za mnohé – za hity, ktoré nás vždy potešia, za to, že dokázal spríjemniť ešte aj slepé uličky, za odvahu byť nemoderným chalanom, za jeho ľudskosť a tiež za to, že nech bol kdekoľvek, naše mesto nosil vždy v srdci. Asi najväčšia vďaka mu ale patrí za to, že jeho hudba jednoducho spája,“ doplnil primátor.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk