V parku Pekníkova obnovia detské ihrisko, pribudne aj inkluzívny hrací prvok

Dubravka ihrisko inkluzne integrivanie deti.jpg

V Dúbravke pri obnove ihriska mysleli nielen na malé deti, ale aj zdravotne znevýhodnené a väčšie deti, otvoriť ho chcú na začiatku nového školského roku.

Dúbravka začína s obnovou časti jeho detského ihriska pre malé deti. Park Pekníkova patrí k jej najnavštevovanejším zeleným, oddychovým a športovým miestam. Novinkou bude inkluzívny hrací prvok.

S ideou jeho osadenia prišla viceprimátorka Zdenka Zaťovičová, mestská poslankyňa za Dúbravku. „V rámci revitalizácie sme mysleli aj na zdravotne znevýhodnených, súčasťou parku bude kolotoč pre deti na invalidnom vozíku a preliezačka s prístupovou lampou,“ priblížil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

V rámci obnovy ihriska doplní Dúbravka hracie prvky. Pribudnú tri trampolíny v zemi, balančná pružinová lavica, šmýkačka, na ktorej sa bude dať šmyknúť až po zdolaní veľkého kopca, veľký pryžový slimák, v ktorom si každý malý návštevník nájde úkryt či preliezačka so šmykľavkou s edukačnými prvkami.

Mysleli sme aj na väčšie deti, tešiť sa môžu na veľkú dvojramennú hojdačku, na ktorej sa budú môcť nielen hojdať, ale aj zatočiť,“ doplnila Mária Smiešková, vedúca oddelenia životného prostredia.

Súčasťou obnovy bude aj nová oddychová zóna so stolíkom, sedadlami a lavičkou a farebný bezpečnostný povrch. Prevedením bude pripomínať cestu lesom, na ktorej budú môcť deti zdolať napríklad veľký kopec alebo sa schovať vo veľkom slimákovi. Obnovené detské ihrisko bude akýmsi symbolickým darčekom pre deti k novému školskému roku, keď by malo byť dokončené.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk