V Petržalke bol podrobený minuloročný plavecký rekord a zúčastneným sa podarilo preplávať ďalej ako do Popradu

Petrzalka na plavarni plavci.jpg

V bratislavskej mestskej časti sa konal už 3. ročník podujatia Petržalka na plavárni a mal naozaj úspech.

Cieľom tohto ročníka bolo opäť podporiť zdravý pohyb a zároveň prekonať minuloročný rekord a za 12 hodín preplávať ďalej ako do Popradu, čo sa napokon aj podarilo. Všetci zúčastnení spoločne preplávali 346 400 metrov, čo je o 5 150 metrov viac ako vlani. Za úspechom stojí 369 účastníkov, medzi ktorými boli žiaci z 8 petržalských základných škôl, jednotlivci, rodiny s deťmi, vytrvalci, plavci z triatlonového klubu TRIAX, ale aj zdravotne postihnutí špeciálni olympionici.

Akcia zameraná na plávanie sa začala o 8.00 hod. ráno. Petržalskú plaváreň prišiel podporiť na plaveckú dvanásť hodinovku aj úspešný slovenský triatlonista a olympionik Richard Varga z klubu TRIAX. „Som rád, že sa môžem tohto podujatia zúčastniť. Dúfam, že si dnešný deň užijete a spolu prekonáme vlaňajší rekord,“ povedal.

Spomedzi jednotlivcov bol najlepším plavcom Stanislav Horínek, ktorý odplával 3,7 km. „Jeho výkon je naozaj obdivuhodný, o to viac, že pán Horínek je telesne postihnutý plavec,“ povedal Robert Schnürmacher z oddelenia školstva a športu. Stanislav Horínek prišiel nešťastnou náhodou o ľavú ruku aj nohu, no v plávaní nie je žiadnym nováčikom. Len o niečo menej metrov zaplával Martin Bobošík (3,3 km), tretím najlepším bol Sebastián Weisabel (2,6 km).

Žiaci zo základných škôl sa taktiež nedali zahanbiť a malí bojovníci odplávali dohromady 86 300 metrov. Na prvom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Lachova (21,6 km), na druhom mieste skončila ZŠ Holíčska (16,5 km) a na treťom mieste ZŠ Gessayova (12,6 km).

OSTATNÉ ZŠ:

ZŠ Dudova (12,2 km)
ZŠ Budatínska (11,7 km)
ZŠ Tupolevova (6,3 km)
ZŠ Nobelovo námestie (5,5 km)
ZŠ Prokofievova (2,1 km)

Každý plavec si odniesol diplom za účasť a ovocie v podobe jablka, pomaranča alebo banánu, ktoré mestskej časti poskytla predajňa Kraj z Petržalskej tržnice. Podujatie ukončila prvá vicestarostka Lýdia Ovečková, ktorá do štafety zapojila celú rodinu. „Ďakujem celému personálu plavárne a zamestnancom úradu, ktorí tu strávili celý deň, aby všetko prebehlo hladko. Dúfam, že sa tu opäť uvidíme o rok a možno preplávame aj do tých Košíc,“ povedala na záver Ovečková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk