V Petržalke budú cez víkend rozvoniavať dobroty, uskutoční sa Gurmán Fest Bratislava

Gurmán Fest
SITA

Šéfkuchári, vinári, farmári a aj delikatesy na predaj budú súčasťou gastronomického festivalu Gurmán Fest Bratislava, ktorý sa začne v piatok na Dostihovom závodisku v Petržalke.

Ako ďalej informujú organizátori na svojej oficiálnej internetovej stránke, podujatie bude od piatka 10. júna do nedele 12. júna. Pre ľudí tiež pripravujú dve zóny na piknik, dve hudobné pódiá, detské zóny a reštauračné sedenia.

Počas troch dní budú mať návštevníci možnosť ochutnať jedlo šéfkuchárov, zažijú kuchársku šou a budú si môcť vyskúšať uvariť rôzne recepty. Počas festivalu pripravujú program plný kuchárskych a barmanských predstavení, workshopov o zdravej výžive a tradičné školy varenia.

Piatkový program sa začne o 15. hodine vystúpením šéfkuchárov, v tento deň sú v programe aj ochutnávky a workshopy na tému pivo, víno, sekt a brandy. Priestor budú mať aj detské tvorivé dielne, od 17. hodiny bude hudobný program.

V sobotu aj v nedeľu sa program začne od 13. hodiny, v programe sú školy varenia, veľká nedeľná kuchárska šou a aj festivalový nedeľný obed. Sprievodnými podujatiami sú napríklad detská škola varenia, v ktorej najmenších gurmánov naučia ako spoznávať zdravé potraviny a spoločne vyskúšajú niekoľko jednoduchých receptov. Pre priaznivcov vín a piva organizujú Svet nápojov, kde sa budú môcť zoznámiť s rôznymi technikami ich nalievania i čapovania.

Gurmánske podujatie prinesie aj predaj tradičných lekvárov, sirupov, zaváranín, cestovín i domácich lokší. Vstupné na mieste je pre dospelú osobu 2,90 eura, seniori a deti nad 14 rokov zaplatia jedno euro. Deti do trinásť rokov pustia zdarma, dvojdňová vstupenka pre dospelého je 4,50 eura. Podujatie bude pod záštitou primátora Bratislavy Iva Nesrovnala a starostu Petržalky Vladimíra Bajana.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk