Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vyberove-konanie-praca-ponuka-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages
9. augusta 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke budú hľadať šéfa plavárne a bytového podniku, plánujú ich na september

Výberové konania bude pripravovať kancelária starostu a majú byť vyhlásené v septembri.

Petržalka vyhlási v septembri výberové konania na šéfa plavárne a bytového podniku. V tlačovej správe o tom informoval petržalský poslanec Pavol Škápik.

V Petržalke sa už transparentne vybrala nová riaditeľka Kultúrnych zariadení Petržalka a v tomto móde chceme aj pokračovať. Ďalšími organizáciami, kde si ako poslanci chceme vypočuť rôzne vízie napredovania týchto organizácií, sú Športové zariadenia Petržalky a Bytový podnik Petržalka,“ uviedol Škápik.

Obe organizácie nakladajú s výrazným objemom petržalských peňazí. Výberové konania bude pripravovať kancelária starostu Petržalky a mali by byť vyhlásené v priebehu septembra.

Ťažké mesiace pre šport

Športové zariadenia Petržalky majú prioritne na starosti Petržalčanmi navštevovanú a obľúbenú plaváreň.

S viac ako 20 zamestnancami a predkoronovými tržbami zhruba jeden milión eur ide o väčšiu petržalskú organizáciu, ktorá by mala poskytovať nielen služby, ale aj určovať smerovanie petržalského športu,“ vysvetlil Škápik.

Najmä posledné mesiace boli pre šport ťažké. Zasiahlo to aj Petržalskú plaváreň, kde v roku 2020 klesli tržby na 430-tisíc eur, pričom jej stratu na úkor iných aktivít dofinancovala mestská časť zo svojho rozpočtu.

My vieme, že prípadný nový riaditeľ či riaditeľka neprinesie hneď do rozpočtu v tejto dobe peniaze, ale práve vypočutie si rôznych nových vízií môže v mnohom pomôcť rozvoju petržalského športu a aj plavárni,“ doplnil Škápik.

Bytový podnik Petržalka

Bytový podnik Petržalka (BPP) v súčasnosti zabezpečuje správu v 65 obytných domoch. „S tržbami okolo 300-tisíc eur je menšou organizáciou, no nie menej dôležitou. Okrem správy obytných domov má na starosti aj viaceré garáže, ktoré v čase spustenia parkovacej politiky naberajú na dôležitosti,“ skonštatoval Škápik.

Podobne je to aj s nájomným bytovým domom na Medveďovej, ktorý mestská časť dostala tento rok od magistrátu a má s ním veľké plány.

Už tento rok sa ide do neho investovať 280-tsíc eur na rekonštrukcie stupačiek a v budúcom roku požiadať štátny fond rozvoja bývania o úver v hodnote niekoľkých miliónov na jeho celkovú rekonštrukciu,“ dodal poslanec s tým, že aj toto by mali kandidáti na pozíciu riaditeľa či riaditeľky BPP brať do úvahy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X