Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
fľaša, alkohol
Foto: ilustračné, pixabay.com
23. júna 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke budú prísnejšie dohliadať na zákaz popíjania na verejnosti

Informačná kampaň má podnietiť občanov, aby nahlasovali porušenie nariadenia.

Bratislavská Petržalka chce sprísniť kontrolu pitia alkoholu na verejnosti. Na základe všeobecne záväzného nariadenia (VZN) Petržalky z mája tohto roka pribudli k pôvodným 17 lokalitám, v ktorých platí zákaz popíjania, ďalšie.

Vo VZN pribudlo viac ako 30 lokalít v Petržalke so zákazom verejného popíjania, medzi nimi aj terasy bytových domov, ktoré sú podľa polície najproblémovejšími, preto podliehajú kontrolám najčastejšie,“ uvádza mestská časť, ktorá spúšťa kampaň s cieľom informovať občanov, ako môžu postupovať v prípade, keď budú svedkami porušenia nariadenia.

Kontrola v teréne

Petržalka v spolupráci s mestskou políciou bude informovať verejnosť prostredníctvom letákov umiestnených na prevádzkach, v blízkosti ktorých najčastejšie dochádza k porušovaniu zákazu.

Prostredníctvom schváleného nariadenia, informačnej kampane a spolupráce s mestskou políciou chceme dosiahnuť skvalitnenie života obyvateľov Petržalky,“ povedala vicestarostka Petržalky Jana Hrehorová. Podľa mestskej časti samotná kontrola v teréne nie je pre policajné hliadky jednoduchá.

Priestupok musí byť podľa zákona spoľahlivo zaznamenaný, napríklad na fotografii alebo zázname z kamerového systému,“ uvádza Petržalka. Polícia však disponuje prístrojmi na zisťovanie prítomnosti alkoholu, či už z dychu, alebo výparov z fliaš. Ak sa prítomnosť alkoholu potvrdí, policajt môže na mieste vyrubiť blokovú pokutu do výšky 33 eur.

Zákaz pitia

Na území Bratislavy platí zákaz pitia alkoholických nápojov na verejnosti od roku 2014, a to v blízkosti škôl, kostolov, zdravotníckych zariadení, na detských ihriskách a zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

V Petržalke bolo donedávna zakázané piť alkohol v 17 lokalitách, najmä na námestiach, parkoviskách a priestranstvách pred nákupnými centrami.

Mestskej polícii budú nápomocní inšpektori verejného poriadku miestneho úradu vykonávajúci preventívnu a dohľadávaciu činnosť. Kompletné znenie všeobecne záväzného nariadenia je k dispozícii na webovej stránke mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X