V Petržalke by mala vyrásť chýbajúca športová hala, rozhodnúť o nej majú miestni poslanci

Nova multifunka na hala na pankaschovej.jpg

Zmluvu podpísali koncom minulého roka, mestská časť na výstavbu získala dotáciu vo výške 1,2 milióna eur.

O výstavbe novej multifunkčnej haly na Pankúchovej ulici v Petržalke by mali rozhodnúť miestni poslanci na februárovom zastupiteľstve. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

O novej verejnej športovej hale v Petržalke s aktuálnou hodnotou viac ako dva milióny eur sa tak rozhodne čoskoro,“ poznamenala samospráva s tým, že otázkou bude, či Petržalka dokáže splniť upravené podmienky Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) a dotáciu na výstavbu projektu minúť a vyúčtovať najneskôr do 31. decembra 2023.

Moderná športová hala

Koncom roka 2021 vypísalo MIRRI SR výzvu na multifunkčné športové haly s dotáciou do 1,2 milióna eur. Kľúčovou podmienkou bolo právoplatné stavebné povolenie, na ktorého získanie stanovilo uchádzačom termín do 30. júna 2022.

Do projektu sa zapojila aj petržalská samospráva a ako vysvetľoval aj starosta Ján Hrčka, primárnym dôvodom bola absencia modernej športovej haly pre loptové hry v jej katastri,“ priblížila samospráva.

Stavebné povolenie

Petržalke sa stavebné povolenie podarilo získať a spolufinancovanie, vtedy vo výške pol milióna eur, cez bývalé zastupiteľstvo prešlo tiež. Potrebný zvyšok prostriedkov mal byť financovaný z úveru.

Predmetom sporov sa však stalo miesto, kde bude nová hala stáť. Pôvodný zámer umiestniť halu na školskom dvore medzi dvoma budovami školy časť miestnych obyvateľov odmietla a spísali petíciu.

Vtedajší poslanci teda rozhodli o schválení kompromisu v podobe zabezpečenia vstupu do športovej haly oproti bikrosovej cyklistickej dráhe PumpPark Petržalka OZ Pedal,“ vysvetlila samospráva.

Zmluva aj dotácia

Upravenú zmluvu na zhotovenie multifunkčnej športovej haly Pankúchova podpísali ešte koncom roka 2022. Rovnako už mestská časť získala dotáciu vo výške 1,2 milióna eur.

Konečné slovo bude mať nové petržalské zastupiteľstvo, ktoré projekt buď podporí a rozhodne o krytí a forme potrebnej spoluúčasti, alebo ho zamietne.

Keďže však na decembrovom zastupiteľstve poslali samosprávu do rozpočtového provizória, najskôr musia na najbližšom zasadnutí 14. februára schváliť rozpočet na rok 2023,“ poznamenala samospráva s tým, že bez toho nemôže mestská časť realizovať investície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk