V Petržalke chcú informácie o prekládke nad Draždiakom. Dokedy tam bude vysoké napätie?

Leto na jazere Veľký Draždiak
SITA

Petržalskí miestni poslanci žiadajú starostu Petržalky Vladimíra Bajana o kompletnú informáciu o plánovanej prekládke vedenia vysokého napätia nad jazerom Veľký Draždiak. S návrhom na dnešnom zasadnutí petržalského zastupiteľstva prišiel poslanec Oliver Kríž.

V jazere sa dá v lete osviežiť len na vlastné riziko, pretože ponad vodnú plochu sa tiahne vedenie vysokého napätia. Podľa medializovaných informácií spoločnosť Dalkia prišla v minulosti s ponukou, že priloží mestskej časti 430-tisíc eur na to, aby mohli v mestskej časti prekládku vedenia uskutočniť. Hlavným investorom však mali ostať elektrárne.

Nedávno sa objavili v médiách informácie, že peniaze, ktoré sme na tento účel mali, mestská časť minula,“ pokračuje Kríž s tým, že zastupiteľstvo chce vedieť, akým spôsobom v mestskej časti peniaze minuli. „Účelovo mali byť viazané na prekládku. Podľa najnovších informácií tieto peniaze v minulosti minuli inde. Preto sa pýtame, kde a na aký účel,“ pripomína Kríž. „Ak by elektrárne pristúpili k prekládke, dôležité je, akým spôsobom bude mestská časť tento projekt spolufinancovať,“ uviedol Oliver Kríž.

Prednosta petržalského miestneho úradu pred poslancami povedal, že to bolo nájomné, žiadna účelová dotácia to podľa neho nebola. Starosta Vladimír Bajan povedal, že materiál predloží na najbližšie rokovanie petržalského miestneho zastupiteľstva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk