Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Seniori dochodci stacionar v petrzalke ilustracny pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračná foto : pixabay
3. októbra 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

V Petržalke chcú vybudovať denný stacionár pre seniorov

V bratislavskej Petržalke na Vavilovovej ulici chcú vybudovať denný stacionár pre seniorov. Rozvíjať má služby pre 24 klientov denne, ktorí sú odkázaní na sociálnu službu a zvýšiť má tiež kvalitu života seniorov.

Priestory pre denný stacionár získa mestská časť prístavbou a nadstavbou existujúcej budovy bývalej materskej školy. O predložení žiadosti o nenávratný finančný príspevok na uskutočnenie projektu rozhodli petržalskí miestni poslanci na septembrovom rokovaní miestneho zastupiteľstva.

V objekte na Vavilovovej je to časť pavilónu v blízkosti existujúceho Zariadenia opatrovateľskej služby. Začiatok výstavby v prípade schválenia nenávratného príspevku a po ukončení verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác naplánovali na október 2019. Termín dokončenia stavby stanovili na marec 2021.

Rozpočet projektu tvoria výdavky na stavebné práce, súvisiace služby a tovary v celkovej odhadovanej sume 1 030 152 eur s DPH. Suma žiadaného nenávratného finančného príspevku je 974 084,40 eur s DPH, čo je 95 percent celkových oprávnených výdavkov projektu. Petržalka zabezpečí zo svojho rozpočtu 51 267 eur čo, je päť percent z celkových výdavkov. Informácie sú z dôvodovej správy, ktorá je súčasťou schváleného materiálu.

Žiadosť predloží samospráva v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na podporu poskytovania nových a existujúcich sociálnych služieb na komunitnej úrovni. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyhlásilo výzvu na jar. Termín na predkladanie žiadostí o príspevok je do 20. decembra tohto roka. Povinná príloha je aj uznesenie miestneho zastupiteľstva k podaniu projektu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X