V Petržalke evidujú takmer 4 600 psov, zodpovední psičkári dostanú vrecká na psie exkrementy

Pes pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mestská časť Petržalka na svojom území eviduje takmer 4 600 psov. Tento rok majitelia psov uhradili za svojich tvornohých miláčikov daň vo výške 150 874 eur. Vlani to bolo o takmer 20-tisíc viac (170 273 eur).

Psičkári, ktorí majú zaplatenú daň za psa, sa s ním môžu bezplatne zúčastniť na základnom výcviku v psom parku na Wolkrovej ulici. Dostanú tiež 300 vrecúšok na psie exkrementy.

Nový výbeh

V Petržalke sú v súčasnosti tri oplotené výbehy pre psov na Wolkrovej, na Holíčskej a na Vyšehradskej ulici. Petržalka plánuje v tomto roku postaviť nový výbeh pre psov, lokalitu však ešte presne neurčili a hovoria o viacerých možnostiach. „Výber lokality pre umiestnenie oploteného výbehu pre psov musí spĺňať viacero podmienok. Jedným z nich je aj dostatočná vzdialenosť od obytných budov, čo je na území mestskej časti niekedy problém,“ spomenula Silvia Vnenková tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu v marci. Cieľom výbehov pre psov je venčenie psov bez vôdzky a bezkonfliktné spolužitie chovateľov psov s ostatnými obyvateľmi mestskej časti.

Pre psov vyčlenili 62-tisíc

Na tento rok v rozpočte mestskej časti pre psov vyčlenili 62-tisíc eur. Časť peňazí podľa samosprávy používajú na zber exkrementov, čo je vyprázdňovanie a čistenie košov. Použijú ich tiež na služby súvisiace s dopĺňaním vreciek a osadením košov na psie exkrementy. Pre tých, ktorí zaplatili za svojho psa daň, rozdávajú vrecká na miestnom úrade na oddelení životného prostredia v úradných hodinách. Zo sumy 62-tisíc eur bude 20-tisíc eur na vybudovanie ďalšieho výbehu pre psov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk