V Petržalke majú problémy s nepokosenou trávou, no snažia sa dohnať zameškané

trava-zelen-porast-kosenie-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Kosba prebieha nerovnomerne, pretože sa v mestskej časti nachádza viacero pozemkov s rôznymi vlastníkmi.

Výdatné dažde počas mája spôsobili nárast zelene, ktorú nebolo možné počas tohto obdobia udržiavať. Petržalka sa však snaží problém odstrániť. Podľa vyjadrenia mestskej časti sú v súčasnosti pokosené už po druhý raz školské dvory a areály všetkých 24 materských škôl, 9 základných škôl (okrem časti plochy Lachovej a Dudovej – tieto by mali isť kosiť budúci týždeň), Pápežská lúka vďaky, tiež celé Lúky VII a VIII, a ďalšie lokality. Kosba prebehla už aj na 54 areáloch verejných detských ihrísk aj v Sade Janka Kráľa, kde kosba trvala 5 dní pre jeho rozhlohu.

Nedávno bola pokosená aj Tupolevova 15-17, časť Iljušinovej a Tyršovo nábrežie. Marková je pláne čoskoro, spolu s Starhradskou. Mestská časť si je vedomá aj toho, že mnohým obyvateľom sa zdá kosba nelogická, keďže jedna lúka je pokosená a druhá nie, ale vzhľadom na rozdelenie si každý vlastník kosí svoju časť a nie vždy je možné kosenie viacerých vlastníkov a dodávateľov zosúladiť tak, aby bola kosba vykonaná približne v rovnakom čase.

Petržalka má mnoho pozemkov s rôznymi vlastníkmi

V mestskej časti sa nachádza niekoľko pozemkov s rôznymi vlastníkmi, preto aj kosba prebieha rozdielne. „Niektoré pozemky patria MČ Petržalka (reps. za ich starostlivosť je zodpovedná MČ Petžalka, keďže jej boli zverené), iné pozemky patria Hlavnému mestu Bratislava, t.j. za ich kosenie je zodpovedný Magistrát a potom sa tu nachádzajú aj pozemky, ktoré sú vo vlastníctve súkromníkov, t.j. za ich kosenie je zodpovedný vlastník,“ vysvetľuje mestská časť.

Petržalka zároveň prosí obyvateľov o trpezlivosť a pochopenie pre pracovníkov, ktorí v týchto horúčavách kosia od skorého rána a aj počas víkendov. Ich prácu si treba vážiť, pretože svoju prácu vykonávajú častokrát na hrane svojich možností. Podnety na kosenie môžete zasielať aj vy prostredníctvom mailu: podnety@petrzalka.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk