V Petržalke majú výnimočný stojan na bicykle, vyrobili ho pracovníci údržby mestskej časti

Stojan bicykle oprava.jpg

Ak bude spätná väzba od obyvateľov pozitívna, pribudnú v mestskej časti ďalšie podobné stojany.

V Petržalke pribudol nový prototyp cyklostojana z dielne údržby miestneho úradu. Ako informuje hovorkyňa Petržalky Mária Halašková, bezplatný servisný stojan v blízkosti bikrosovej dráhy na Haanovej ulici ponúka náradie na opravu bicykla, kompresor na dofúkanie kolies či nabíjačku na telefón.

Cyklostojan naprojektovali, vyrobili a osadili pracovníci údržby mestskej časti, ktorí pri výrobe dbali na kvalitné prevedenie a zabezpečenie proti vandalom. Veľká časť stojana pozostáva z odolného a pomerne hrubého pozinkovaného plechu.

Ekologický aspekt

Jednou z ďalších výhod cyklostojana je jeho ekologický aspekt. „Kompresor, nabíjačka a baterka sú poháňané alternatívnym zdrojom energie pochádzajúcim zo solárneho panela, vďaka ktorému dokáže samospráva ušetriť financie a zároveň aj životné prostredie,“ priblížila Halašková.

Mestská časť tvrdí, že ak bude spätná väzba od obyvateľov pozitívna, nie je vylúčené, že servisných cyklostojanov z jej dielne pribudne viac naprieč celou Petržalkou.

Zároveň vyzýva cyklistov, aby do 3. apríla posielali nápady na vylepšenia do komentárov pod videami predstavujúcimi prototyp stojana na sociálnych sieťach mestskej časti.

PumpPark Petržalka

Cyklistický PumpPark Petržalka na Haanovej ulici je najväčším svojho druhu na Slovensku aj v strednej Európe. Vznikol z iniciatívy nadšencov cyklošportu z občianskeho združenia Pedal, ktoré obnovu zanedbanej bikrosovej dráhy realizovalo od roku 2014.

Moderný pumptrack s asfaltovým povrchom je v prevádzke od leta minulého roka. Komunitný projekt finančne podporila verejnosť, ale najmä samosprávy, medzi nimi aj mestská časť Bratislava – Petržalka, ktorá združeniu poskytla dotáciu viac ako 3 600 eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk