Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
aupark
Foto: archívne, Aupark
16. októbra 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke môžu žiadať o administratívny trvalý pobyt, na získanie trvalého pobytu majú tri možnosti

Registrácia do parkovacieho systému je možná aj v obchodnom dome Aupark.

V Petržalke je možné od utorku 15. októbra požiadať na matrike miestneho úradu o tzv. administratívny trvalý pobyt. Mestská časť tak umožní ľuďom, ktorí v Petržalke nevlastnia nehnuteľnosť alebo sú v podnájme, a ich nájomca im nechce dať súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu, prihlásiť si ho v Petržalke.

Dôvodom je petržalský parkovací systém, do ktorého sa môžu zaregistrovať iba obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Na získanie trvalého pobytu v Petržalke majú občania tri možnosti. Obyvateľ buď vlastní v Petržalke nehnuteľnosť alebo je nájomník a jeho nájomca mu udelí súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu a najnovšie môže požiadať o udelenie tzv. administratívneho trvalého pobytu.

Viacero možností

V prvom prípade stačí prísť na ohlasovňu pobytu v Technopole s občianskym preukazom. V druhom prípade treba prísť s majiteľom nehnuteľnosti alebo s jeho overeným súhlasom na prihlásenie nájomníka na trvalý pobyt. V prípade tzv. administratívneho trvalého pobytu je podmienkou presmerovaná pošta na aktuálnu adresu a vyplnená žiadosť o prihlásenie na tzv. administratívny trvalý pobyt.

Vo všetkých troch prípadoch musí ísť o občanov Slovenskej republiky. Rovnako tak platí, že po zmene trvalého pobytu je nutné si do 30 dní zmeniť všetky doklady, v ktorých je uvedený (občiansky preukaz a technický preukaz k vozidlu) a nahlásiť jeho zmenu do všetkých ostatných inštitúcií. Sociálna poisťovňa a Všeobecná zdravotná poisťovňa sú prepojené s matrikou mestskej časti Petržalka, takže sa zmena vykoná automaticky,“ dodala Halašková.

Pilotný parkovací systém

Záujemcovia o registráciu do parkovacieho systému sa môžu taktiež od utorku registrovať okrem miestneho úradu aj v obchodnom dome Aupark. Miesto registrácie sa nachádza oproti predajni Baťa na 1. poschodí a otvorené je každý deň od 14.00 do 20.00 hod. vrátane víkendov. Prihlásenie trvalého pobytu je však možné iba na ohlasovni pobytu v Technopole.

Petržalský pilotný parkovací systém schválili prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia petržalskí poslanci 9. septembra na mimoriadnom zastupiteľstve. Začne platiť 1. novembra a jeho zmyslom je uprednostňovanie rezidentov s trvalým pobytom v Petržalke pri parkovaní v mestskej časti.

Petržalka spustila 1. októbra elektronickú registráciu do pilotného parkovacieho systému. Po registrácii bude môcť Petržalčan v prvej fáze prednostne parkovať na všetkých parkoviskách v mestskej časti, a to 24 hodín denne sedem dní v týždni.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X