V Petržalke naučia deti chrániť prírodu.

ilustračná foto-leto-príroda
Zdroj. Foto ilustračné: pixabay.com

Projekt sa zameriava na posilnenie ekologickej osvety v materských školách

Bratislavská mestská časť Petržalka predstavila nový ekologický projekt „Spoločne Eko“. Projekt sa zameriava na posilnenie osvety v oblasti trvalo udržateľného rozvoja na pôde materských škôl a inicioval ho starosta mestskej časti Petržalka Ján Hrčka. „Starostlivosť o životné prostredie má priamy vplyv na kvalitu našich životov a je dôležité upozorňovať na zodpovednosť za jeho stav nielen dospelých, ale aj deti“, informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Učme deti láske k prírode

V polovici januára tohto roka sa konalo prvé spoločné stretnutie medzi predstaviteľmi mestskej časti a riaditeľkami materských škôl, na ktorom predstavili a prediskutovali výsledky analýzy environmentálneho vzdelávania v petržalských materských školách. Na stretnutí sa spoločne dohodli ďalšie kroky v rámci projektu, ako je zriadenie pozície koordinátora, so zámerom centralizovať činnosti a budovať vzájomnú podporu medzi mestskou časťou a materskými školami, a taktiež zadefinovali ekologické ciele.

Vzdelávať sa budú aj učitelia a predstavitelia mesta

Projekt „Spoločne Eko“ je prioritne zameraný na vzdelávanie a podporu učiteľov, aby tak získali kompetencie na vyučovanie v oblasti trvalo udržateľného rozvoja. „Veľmi si cením ústretovosť a ochotu riaditeliek a pedagogických zamestnancov materských škôl a ich záujem o túto oblasť. V prvom polroku pripravujeme tri výzvy – workshopy, kde sa učitelia dozvedia o súčasných postupoch v environmentálnom vzdelávaní vo svete a vyskúšajú si ich aj v praxi. Za účasť na vzdelávaní a za zapojenie sa do projektu získa učiteľ aj pomôcky pre svoju triedu“, uviedla vicestarostka Petržalky Jana Hrehorová. Ekologické zmeny postupne zavádzajú aj na miestnom úrade v Petržalke. „My dospelí sa musíme usilovať o to, aby sme boli dobrým príkladom pre deti. Príkladom chceme byť aj na miestnom úrade, preto začíname s viacerými zmenami, aby bol náš úrad ešte ohľaduplnejší k životnému prostrediu“, povedal starosta Ján Hrčka.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom