V Petržalke nezaháľajú ani v letných mesiacoch, orezávajú poškodenú drevinu a starajú sa o mladé stromy a záhony

Letna udrzba verejnoprospesne sluzby petrzalka.jpg
Zdroj: petrzalka.sk

Verejnoprospešné služby v Petržalke fungujú aj v lete, stretnete ich orezávať dreviny alebo polievať tie nové.

Pracovníci Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka pracujú aj počas horúcich dní na letnej údržbe. Venujú sa orezávaniu poškodených a náletových drevín či kríkov a zalievaniu mladých stromov a záhonov. Nežiaducej zelene sa zbavili vo viacerých lokalitách mestskej časti a to na Šustekovej 31 odstránili burinu a náletové dreviny, na Furdekovej 7 vykonali orez kríkov pri bytových domoch. Spadnutý konár, ktorý poškodil pouličné osvetlenie, odstránili na Hrobákovej. V orezávaní  pokračovali na Lietavskej 8-12, kde odstránili bujné kríky pri bytových domoch.

V letných horúčavách pracovníci VPS nezabúdajú ani na pravidelné zalievanie stromov a záhonov, ktoré je v období sucha dôležité. Zálievka sa realizuje pomocou traktora s prídavnou nádržou na vodu. Polievanie sa bude týkať dokopy 310 kusov stromov a 881 m2 záhonov, pričom prioritu majú mladé výsadby.

Počas letnej sezóny je posilnené aj vynášanie košov na Draždiaku a v Sade Janka Kráľa, pracovníci zametajú chodníky dvomi zametačkami, odstraňujú nelegálne skládky, starajú sa o údržbu detských ihrísk a vykonávajú výruby stromov. Okrem toho počas posledných dvoch mesiacov vyriešili viac ako 160 podnetov od občanov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk