V Petržalke obťažoval chlap na dodávke z Malaciek mladú ženu, polícia jej nepomohla

Obťažovanie ženy v Petržalke
Foto: ilustračné, Gettyimages/ Google maps

Mladej žene z Petržalky dával neznámy muž neslušné návrhy a prenasledoval ju.

Nepríjemnú skúsenosť zažila Marry z bratislavskej Petržalky. Neskoro večer len na pár minút vybehla z domu, no za tú chvíľu si ju stihla vyhliadnuť neznáma dodávka.

Vybehla si len po cigarety

Marry si vo štvrtok 3. septembra okolo polnoci vybehla na pumpu Slovnaft kúpiť cigarety. Išla od Jungmannovej ulice. Všimla si, že po celej trase až po pumpu ju sledovala tmavomodrá dodávka s EČV Malaciek.

Obťažovanie ženy v Petržalke
Žena išla z Jungmannovej, popri zastávke Hálova až k pumpe Slovnaft.

Dodávka išla pomaly za ňou a aj sa pri nej pristavila. Sedel v nej cca 35-ročný muž. „Najprv to začalo otázkou, kam idem, potom že či mám priateľa a že či si nechcem zarobiť prirodzenou ženskou činnosťou,“ opísala nepríjemný zážitok pre Bratislavadeň Marry.

Muža sa jej podarilo zbaviť. Tvrdí, že sama sa po tomto zážitku nebojí chodiť po sídlisku, no myslí si, že ak by sa to stalo inej žene, nečudovala by sa, ak by sa bála.

Polícia prípad nevyšetruje

Marry sa hneď po incidente obrátila na mestskú políciu. „Vyjadrili sa, že keď nemám žiadne smerodajné údaje o páchateľovi, tak s tým nemôžu nič robiť,“ zhrnula postoj polície. Informovala sa aj u známeho, ktorý pracuje na polícii, povedal jej však to isté.

Obťažovanie ženy v Petržalke
Mladú ženu obťažoval cca 35-ročný muž v tmavomodrej dodávke. Foto: Google maps

Detailné informácie o páchateľovi si Marry nepamätala, nespomenula si ani na presnú EČV malackej dodávky. Dúfa však, že jej skúsenosť bude výstrahou pre iné ženy, ktoré v tejto lokalite bývajú a aby sa mali na pozore pred neznámym mužom, keby sa vrátil.

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka spresnil, čo môže polícii pomôcť pri podobnej situácii. „Vždy je vhodné si pamätať čo najviac informácií k vozidlu ako je typ, farba, markanty, napríklad poškodenia, fólie, nálepky, výbava interiéru, hoci len predmet zavesený na spätnom zrkadle alebo poťahy, osobám vo vozidle, nárečie alebo prízvuk akým rozprávali, oblečenie, vlasy, ich farba, farba očí, tetovania, hodinky, šperky, znamienka na tele, čokoľvek podľa čoho je osobu identifikovať, trase jazdy, obsahu rozhovorov, kde môžu spomenúť odkiaľ sú, kam idú, čo robia, čokoľvek, čo môže pomôcť pri ich stotožnení,“ vyjadril sa.

Stal sa aj vám podobný nepríjemný zážitok?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk