Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
technopol petržalka miestny urad stretnutia starosta zastupitelstvo poslanci
Foto: ilustračné, commons.wikimedia.org
17. septembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke plánujú využiť trojmiliónový úver na investičné projekty ako materské školy či cyklotrasy

Petržalke chýbajú existujúce projektové dokumentácie na investičnú činnosť.

Petržalka plánuje využiť úver vo výške tri milióny eur na investičné projekty. Miestni poslanci na zastupiteľstve odsúhlasili oblasti, v ktorých majú byť tieto financie prednostne použité.

Petržalka môže načerpať investičný úver na financovanie investičnej činnosti. V súčasnosti však vo veľkej miere absentujú existujúce projektové dokumentácie, na základe ktorých sa realizuje investičná činnosť,“ vysvetlila mestská časť.

Vypracované projekty

Medzi oblasti, v ktorých majú byť vypracované projekty, patrí napríklad vybudovanie materskej školy (MŠ) a zariadenia sociálnych služieb, cyklotrasy, zelené strechy na MŠ, vybudovanie tartanovej dráhy, zateplenie budovy základnej školy, vybudovanie parkovacieho domu, debarierizácie chodníkov či projekt športovej haly.

Projektové dokumentácie vieme kofinancovať aj z úverových tranží. Týmto spôsobom predpokladáme dofinancovanie externých projektov až do výšky 50 percent,“ vysvetlila mestská časť, ktorá sa s hotovými projektmi môže uchádzať aj o dotácie a granty.

Celoštátne granty

Cieľovou skupinou sú investičné projekty, ktoré Petržalka potrebuje, a zároveň je u nich vyššia pravdepodobnosť vyhlásenia celoštátnych grantov.

Na základe konzultácie s poverenými realizačnými referátmi sme pripravili 14 rámcových oblastí, v ktorých bude možné financovať obstarávanie projektov aj z úverových tranží. Je na ďalšom rozhodovaní poslancov a vedenia úradu, ktoré konkrétne projekty budú zadané na riešenie,“ doplnila mestská časť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X