V Petržalke počas júna rozprávka, výstava aj Petržalské páračky

Vystava obrazov.jpg
ilustračné: pixabay.com

Výstava výtvarných prác bratislavských seniorov sa začala včera v petržalskom Dome kultúry Lúky. Bohatý program bude pokračovať počas celého mesiaca.

Nedeľný čaj o tretej, výstava výtvarných prác bratislavských seniorov i Petržalské páračky sú v júnovom programe Kultúrnych zariadení Petržalky (KZP). Ako ďalej informujú KZP na svojej oficiálnej internetovej stránke, výstava výtvarných prác bratislavských seniorov sa začala včera v petržalskom Dome kultúry Lúky.

V nedeľu 5. júna o 14:00 bude v tomto kultúrnom dome rozprávka Žabí princ pre deti do štyroch rokov. Nedeľa bude patriť aj podujatiu Nedeľný čaj o tretej, pravidelné tanečné popoludnie bude od 15:00, vstupné sú tri eurá. Kreatívne sa môžu prísť rodičia s deťmi vyžiť do kultúrneho domu od utorka 7. júna do konca júna, počas jednej hodiny sa deti priučia výtvarným technikám.

CC Centrum organizuje vo štvrtok 2. júna podujatie Keramko – Letom svetom 2016. Na Keramku si dieťa osvojí základy práce s hlinou, modelovanie a zdobenie keramiky. Témou bude Moja obľúbená rozprávka. Výtvarné dielne pre deti od troch do desať rokov zamerané na rozvoj detskej kreativity a fantázie s názvom Pre šikovné ručičky budú v utorky 14. júna a 21. júna o 16:30. Výtvarno-tvorivé popoludnie pre deti od štyri do desať rokov bude v nedeľu 26. júna od 14:30 do 16:00. Vstupné sú dve eurá.

Dom kultúry Lúky organizuje v sobotu 4. júna predstavenie plné spevu, tanca, humoru a ľudovej tradície s názvom Petržalské páračky. Program sa začína o 17:00 a účinkujú v ňom seniori z Občianskeho združenia Petržalčanka. V sobotu 11. júna v tomto kultúrnom dome organizujú akciu Letobranie, vystúpi folklórny súbor Devín, hosťom bude detský folklórny súbor Hájenka. Začiatok je o 19:00.

Kultúrne zariadenia Petržalky vznikli v roku 1986 a sú kultúrno-osvetovým zariadením, ktoré zriaďuje bratislavská mestská časť Petržalka. Vo svojej správe majú tri zariadenia, DK Lúky na Vígľašskej ulici, DK Zrkadlový háj na Rovniankovej ulici a CC Centrum na Jiráskovej ulici. Ich cieľom je organizovať podujatia v jednotlivých oblastiach kultúrno-výchovnej činnosti pre všetky kategórie obyvateľov a umožňovať im aktívne aj pasívne kultúrne vyžitie. Zariadenia organizujú aj súťaže, festivaly, koncerty, divadelné a filmové predstavenia, výstavy a vzdelávacie podujatia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk