Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petržalka pripravuje koncepciu rozvoja práce s mládežou
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
8. septembra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke pracujú na koncepcii rozvoja práce s mládežou

Prijaté opatrenia sa budú zameriavať na zvyšovanie kvality života mladých ľudí v mestskej časti.

Petržalka pripravuje koncepciu rozvoja práce s mládežou. Dokument určí priority samosprávy na ďalšie roky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Prijaté opatrenia sa budú zameriavať na zvyšovanie kvality života mladých ľudí v mestskej časti, zlepšovanie podmienok pre ich rozvoj, zapájanie mládeže do života v samospráve, ale dotkne sa aj vzdelávania alebo rozvoja dobrovoľníctva,“ uviedla.

Zisťovanie potrieb mládeže

Koncepcia bude po vypracovaní predložená miestnemu zastupiteľstvu a po jej schválení sa stane pre Petržalku záväznou.

Mestská časť momentálne oslovuje mládežnícke organizácie, občianske združenia a samotných mladých ľudí, takisto organizuje diskusie a podujatia k príprave koncepcie,” vysvetlil starosta Petržalky Ján Hrčka.

V spolupráci s organizáciami pracujúcimi s mládežou a odborníkmi zorganizovala mestská časť niekoľko podujatí zameraných na zisťovanie potrieb mládeže, ďalšie podujatia sú naplánované na september a október.

Spolupráca na koncepcií

Na koncepcii spolupracuje IUVENTA aj Petržalský mládežnícky parlament. „Cieľom podujatí s mladými ľuďmi nie je len zber podnetov, dôležitá je podpora spolupráce a vzájomného dialógu medzi samosprávou a mládežou a zapojenie mladých ľudí do rozhodovania,” uvádza Milan Polešenský z IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže, ktorý je koordinátorom prípravy koncepcie.

Petržalský mládežnícky parlament pôsobí v mestskej časti ako poradný a iniciatívny orgán starostu a miestneho zastupiteľstva. Študenti z mládežníckeho parlamentu spolupracujú na príprave podujatí pre svojich rovesníkov.

Realizovali tiež dva dotazníkové prieskumy týkajúce sa vzdelávania a životného prostredia, do ktorých sa doteraz zapojilo viac ako 1 500 respondentov z Petržalky,“ uzavrela Halašková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X