V Petržalke pracujú na koncepcii rozvoja práce s mládežou

Petržalka pripravuje koncepciu rozvoja práce s mládežou
Foto: ilustračné, GettyImages

Prijaté opatrenia sa budú zameriavať na zvyšovanie kvality života mladých ľudí v mestskej časti.

Petržalka pripravuje koncepciu rozvoja práce s mládežou. Dokument určí priority samosprávy na ďalšie roky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Prijaté opatrenia sa budú zameriavať na zvyšovanie kvality života mladých ľudí v mestskej časti, zlepšovanie podmienok pre ich rozvoj, zapájanie mládeže do života v samospráve, ale dotkne sa aj vzdelávania alebo rozvoja dobrovoľníctva,“ uviedla.

Zisťovanie potrieb mládeže

Koncepcia bude po vypracovaní predložená miestnemu zastupiteľstvu a po jej schválení sa stane pre Petržalku záväznou.

Mestská časť momentálne oslovuje mládežnícke organizácie, občianske združenia a samotných mladých ľudí, takisto organizuje diskusie a podujatia k príprave koncepcie,” vysvetlil starosta Petržalky Ján Hrčka.

V spolupráci s organizáciami pracujúcimi s mládežou a odborníkmi zorganizovala mestská časť niekoľko podujatí zameraných na zisťovanie potrieb mládeže, ďalšie podujatia sú naplánované na september a október.

Spolupráca na koncepcií

Na koncepcii spolupracuje IUVENTA aj Petržalský mládežnícky parlament. „Cieľom podujatí s mladými ľuďmi nie je len zber podnetov, dôležitá je podpora spolupráce a vzájomného dialógu medzi samosprávou a mládežou a zapojenie mladých ľudí do rozhodovania,” uvádza Milan Polešenský z IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže, ktorý je koordinátorom prípravy koncepcie.

Petržalský mládežnícky parlament pôsobí v mestskej časti ako poradný a iniciatívny orgán starostu a miestneho zastupiteľstva. Študenti z mládežníckeho parlamentu spolupracujú na príprave podujatí pre svojich rovesníkov.

Realizovali tiež dva dotazníkové prieskumy týkajúce sa vzdelávania a životného prostredia, do ktorých sa doteraz zapojilo viac ako 1 500 respondentov z Petržalky,“ uzavrela Halašková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk