Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skola peniaze poplatky
Foto: ilustračné, GettyImages
17. novembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke prešli rekonštrukciou viaceré školy, investície dosiahli 556-tisíc eur

Základné školy sa dočkali rekonštrukcie toaliet a zvislých rozvodov, v jednom prípade aj kuchyne.

Petržalka zrekonštruovala hygienické zariadenia vo viacerých svojich školách za viac ako 556-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

„Opravy hygienicky nevyhovujúcich priestorov v petržalských školách nezastavila ani pandémia. Dôkazom sú najnovšie zrealizované práce v Základnej škole (ZŠ) Budatínska 61, ZŠ Gessayova 2, ZŠ Holíčska 50, ZŠ Nobelovo námestie 6, ZŠ Pankúchova 4 a v ZŠ Turnianska 10,“ vymenovala hovorkyňa.

Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti sa dočkali najmä rekonštrukcie toaliet, zvislých rozvodov – stúpačiek a v jednom prípade aj kuchyne.

Kuchyne aj toalety

V ZŠ Budatínska a ZŠ Gessayova mestská časť zrekonštruovala toalety spoločne so stúpačkami. „Na každom poschodí v oboch školách pribudla tiež jedna toaleta pre telesne postihnutých,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že novinkou v ZŠ Holíčska sú zrekonštruované toalety v školskom klube detí.

„Kompletnou rekonštrukciou prešla aj tamojšia kuchyňa,“ doplnila. Po šiestich rokoch sa dočkali rekonštrukcie aj ďalšie toalety v ZŠ Nobelovo námestie.

„Toalety pre prvákov a tretiakov sa podarilo škole zrekonštruovať aj vďaka finančnej pomoci petržalských poslancov z ich poslaneckých priorít,“ vysvetlila hovorkyňa.

Navyšovanie kapacít

Kompletnej výmeny stúpačiek sa dočkal jeden z pavilónov v ZŠ Pankúchova. Mestskej časti sa podarilo zrekonštruovať aj šatne a sprchy pri telocvični.

„Na ZŠ Turnianska sa zas podarilo vymeniť staré okná za nové na treťom a štvrtom podlaží. Všetky rekonštrukčné práce stáli mestskú časť viac ako 556-tisíc eur,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že v budúcom roku je cieľom petržalskej samosprávy pokračovať v ďalšom odstraňovaní hygienických nedostatkov v školách.

„Nezabúda sa ani na jednu z priorít, ktorou je navyšovanie kapacít v materských školách. Úpravami a rekonštrukciami prejdú ďalšie školnícke byty, ktoré ponúkajú prirodzený priestor na rozširovanie kapacít v škôlkach,“ uzavrela.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X