V Petržalke prešli rekonštrukciou viaceré školy, investície dosiahli 556-tisíc eur

Skola peniaze poplatky
Foto: ilustračné, GettyImages

Základné školy sa dočkali rekonštrukcie toaliet a zvislých rozvodov, v jednom prípade aj kuchyne.

Petržalka zrekonštruovala hygienické zariadenia vo viacerých svojich školách za viac ako 556-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

„Opravy hygienicky nevyhovujúcich priestorov v petržalských školách nezastavila ani pandémia. Dôkazom sú najnovšie zrealizované práce v Základnej škole (ZŠ) Budatínska 61, ZŠ Gessayova 2, ZŠ Holíčska 50, ZŠ Nobelovo námestie 6, ZŠ Pankúchova 4 a v ZŠ Turnianska 10,“ vymenovala hovorkyňa.

Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti sa dočkali najmä rekonštrukcie toaliet, zvislých rozvodov – stúpačiek a v jednom prípade aj kuchyne.

Kuchyne aj toalety

V ZŠ Budatínska a ZŠ Gessayova mestská časť zrekonštruovala toalety spoločne so stúpačkami. „Na každom poschodí v oboch školách pribudla tiež jedna toaleta pre telesne postihnutých,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že novinkou v ZŠ Holíčska sú zrekonštruované toalety v školskom klube detí.

„Kompletnou rekonštrukciou prešla aj tamojšia kuchyňa,“ doplnila. Po šiestich rokoch sa dočkali rekonštrukcie aj ďalšie toalety v ZŠ Nobelovo námestie.

„Toalety pre prvákov a tretiakov sa podarilo škole zrekonštruovať aj vďaka finančnej pomoci petržalských poslancov z ich poslaneckých priorít,“ vysvetlila hovorkyňa.

Navyšovanie kapacít

Kompletnej výmeny stúpačiek sa dočkal jeden z pavilónov v ZŠ Pankúchova. Mestskej časti sa podarilo zrekonštruovať aj šatne a sprchy pri telocvični.

„Na ZŠ Turnianska sa zas podarilo vymeniť staré okná za nové na treťom a štvrtom podlaží. Všetky rekonštrukčné práce stáli mestskú časť viac ako 556-tisíc eur,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že v budúcom roku je cieľom petržalskej samosprávy pokračovať v ďalšom odstraňovaní hygienických nedostatkov v školách.

„Nezabúda sa ani na jednu z priorít, ktorou je navyšovanie kapacít v materských školách. Úpravami a rekonštrukciami prejdú ďalšie školnícke byty, ktoré ponúkajú prirodzený priestor na rozširovanie kapacít v škôlkach,“ uzavrela.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk