V Petržalke pribúdajú pitné fontány, majú charakteristickú zelenú farbu a jednotný dizajn

Kolaz bratislava pitne fontany fontana petrzalka.jpg
Foto: petrzalka.sk

Aktuálne sú v prevádzke dve, do konca roka by chceli osadiť spolu až 15 fontánok.

Petržalka začala v mestskej časti osádzať pitné fontánky vlastnej výroby. Ako informuje hovorkyňa Petržalky Mária Halašková, do konca roka by ich chceli osadiť v rámci mestskej časti až 15.

Aktuálne sú v prevádzke dve – na Gercenovej a na detskom ihrisku na Draždiaku,“ uviedla s tým, že ďalšie štyri – na Vavilovovej, Fedinovej, Ševčenkovej a Haanovej by mali začať fungovať v najbližšom čase.

Petržalský dizajn

Nové fontánky sú namontované na odovzdávacích staniciach tepla spoločnosti Veolia. „Všetky komponenty, z ktorých sú zhotovené, sú certifikované a zo zdravotne nezávadných materiálov,“ poznamenala Halašková.

Fontánky majú charakteristickú zelenú farbu Petržalky a jednotný dizajn. Okrem nich sú stále v prevádzke aj existujúce štyri pitné fontánky.

Tri z nich sú umiestnené na Petržalskom korze – na Daliborovom námestí, pri podchode na začiatku korza, na Nobelovom námestí a jedna je k dispozícii v psom parku na Wolkrovej ulici,“ dodala.

Ihriská a športoviská

Umiestňujeme ich prioritne v susedstve ihrísk a detských ihrísk, aby sa mohli osviežiť rodičia s deťmi, ale aj ľudia, ktorí si prišli zašportovať,“ objasňuje vedúci oddelenia správy verejných priestranstiev miestneho úradu Peter Slovák.

Čakáme ešte na inštaláciu systému, ktorým dokážu naši kolegovia z referátu informačných technológií fontánky na diaľku vypnúť – napríklad v prípade havárie. Systém bude tiež monitorovať spotrebu vody,“ doplnil.

Všetky pitné fontánky budú fungovať od jari do jesene, vypínať by ich mali z dôvodu mrazov najneskôr v októbri.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk