V Petržalke pribudla nová rezidentská zóna. Čo to znamená pre vodičov? Musia sa registrovať, inak bude pokuta

Hrobakova haje 1 petrzalka parkovacie zony system.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Obyvatelia majú dva týždne na upozornenie na priestupky, potom nastávajú sankcie. Nové pravidlá sú súčasťou Petržalského parkovacieho systému.

Petržalka pokračuje v rozširovaní bezplatných rezidentských zón aj v novom roku. V ďalšej petržalskej časti počas uplynulých dní pribudlo značenie. Ide o lokalitu Háje 1 Juh, čo sú ulice Ambroseho, Bradáčova, Dudova, Rovniankova, Hrobákova. Rozširuje sa tak už existujúca časť Háje 1 Sever s ulicami Gessayova, Osuského, Nám. Hraničiarov. Tým vznikla nová ucelená rezidentská zóna HÁJE 1.

Celá lokalita Háje 1 patrí do Petržalského parkovacieho systému, ktorý nadobudol účinnosť od 22. januára 2024. Parkovanie vozidiel je tak po novom povolené už len vo vyznačených modrých parkovacích boxoch. Počas prvých dvoch týždňov po spustení zóny budú dočasne vodiči len upozornení na priestupky. Po uplynutí tohto prechodného obdobia už môžu byť vodiči zo strany mestských policajtov sankcionovaní.

Ak ste ešte nezaregistrovali svoje vozidlo, nezabudnite tak urobiť. Vodiči majú možnosť registrovať sa na webovej stránke. Nerezidenti môžu na registráciu využiť mobilnú aplikáciu URBI.

Obyvatelia môžu v prípade nejasností kontaktovať aj samotnú mestskú časť Bratislava-Petržalka prostredníctvom e-mailu parkovanie@petrzalka.sk. Vedenie mestského obvodu ďakuje všetkým vodičom za rešpektovanie nových pravidiel a verí, že novinky prinesú väčšie pohodlie nielen im, ale aj ich vozidlám.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk