V Petržalke pribudlo dopravné ihrisko. Deti sa budú učiť základy cestnej premávky

detské dopravné ihrisko
petrzalka.sk

Petržalka má svoje prvé dopravné ihrisko, na ktorého vzniku sa finančne podieľalo okrem Nadácie Volkswagen a petržalskej samosprávy aj Rodičovské združenie pri materskej škole Bohrova.

Keďže pre deti je zážitkové učenie veľmi pútavou a obľúbenou formou vyučovania, je nové ihrisko vhodným nástrojom na výchovu svedomitých účastníkov cestnej premávky.

Deti sa naučia základné pravidlá cestnej premávky – či už ako vodiči alebo chodci. Zväčša je to ich prvý kontakt s pravidlami súčasne z dvoch pozícií, chodca a vodiča zároveň.

detské dopravné ihrisko
petrzalka.sk

Dopravné ihrisko okrem detí z materskej školy Bohrova môžu využívať aj deti z ostatných materských škôl, ako aj deti z prvého stupňa základných škôl na Nobelovom námestí a Gercenovej.

„Na výstavbu ihriska sa nám podarilo získať tritisíc eur za projekt S kolobežkou do škôlky v rámci grantového programu Nadácie Volkswagen Bezpečne na cestách,“ povedala riaditeľka školy Erika Puškárová a dodala, že ďalších päťtisíc dala mestská časť a tisíc eur použili z peňazí Rodičovského združenia pri MŠ Bohrova.

Na samotnej realizácii projektu sa aktívne podieľali zamestnanci aj rodičia detí, ktoré materskú školu navštevujú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk