V Petržalke prijali do škôlok o takmer 200 detí viac ako vlani

Dieta skolka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pre školský rok 2018/2019 prijali do materských škôl v správe mestskej časti Petržalka 972 detí, čo je takmer o dvesto viac ako vlani. Neprijatých však aj napriek tomu ostáva šesťsto detí, všetky petržalské deti tak samospráva stále nemôže do svojich škôlok prijať.

Oproti minulému roku pribudol aj počet žiadostí o prijatie, počet reálne podaných žiadostí bol takmer 1 600. V petržalských materských školách deti pre školský rok 2018/2019 prijímali od 16. apríla do 27. apríla. Deti zapisovali do všetkých 24 škôlok, ktoré spravuje samospráva, vrátane materskej školy Vyšehradská. Od septembra tak bude v Petržalke o jednu škôlku viac.

Hoci sa samospráve za posledných desať rokov podarilo vytvoriť takmer 1 000 nových miest v 30 triedach, dopyt stále prevyšuje ponuku. Rekonštrukciou voľných nebytových priestorov v prístavbe Základnej školy Turnianska 10 zvýši mestská časť kapacitu materských škôl o štyri triedy a približne deväťdesiat miest. V roku 2008 bola kapacita materských škôl 2 172 miest. Po dobudovaní MŠ Turnianska bude ich kapacita 3 149 miest.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk