V Petržalke sa chystajú na zimnú sezónu, pripravené sú stroje aj posýpacia soľ

Petrzalka zimna udrzba.jpg

Ručné sypanie bude zabezpečovať dokopy až 50 zamestnancov, pričom ďalších 20 bude v zálohe.

Petržalka má na tohtoročnú zimnú údržbu pripravených približne 400 ton posýpacej soli. Ako mestská časť informuje na sociálnej sieti, niekoľko ton z tohto množstva predstavuje solmag, ktorý je šetrnejší k životnému prostrediu.

Využívať ho budú najmä na posyp okolia Chorvátskeho ramena či zelených chodníkov. „Aktuálne sa vo verejnom obstarávaní nachádza aj ďalších 400 ton soli plus asi 100 ton solmagu,“ konštatuje samospráva.

Rozdelenie na tri lokality

Petržalka je v rámci zimnej údržby rozdelená na tri lokality – Lúky, Dvory a Háje, ktoré sa následne delia ešte na menšie časti. „O všetky lokality sa tento rok počas zimy postará 28 posýpacích strojov a deväť zásobovacích áut,“ priblížila mestská časť.

Spolupodieľať sa na likvidácii klzkých úsekov sa budú aj zamestnanci miestneho úradu, ktorí manuálne posypú terasy, schodiská a priestory, kde sa stroje nedostanú. Ručné sypanie bude zabezpečovať dokopy až 50 zamestnancov, pričom ďalších 20 bude v zálohe.

Horúce kontakty

Rovnako ako počas predchádzajúcich rokov má Petržalka k dispozícii horúce kontakty na zimnú údržbu. Podnety je možné nahlásiť na e-mail zimnaudrzba@petrzalka.sk, telefónne číslo 0947 487 487 alebo cez mobilné aplikácie WhatsApp a Messenger.

Napriek tomu, že zimná údržba v Petržalke sa vykonáva na podnet hlavného mesta, ak to bude len trochu možné, pokúsime sa o čo najrýchlejší zásah priamo v teréne,“ poznamenala samospráva. Posypovú soľ v prípade záujmu tiež bezplatne poskytnú a rozvezú zástupcom bytových domov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk