Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petrzalka parkovanie odvoz odpadu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, petrzalka.sk
4. júna 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V Petržalke sa hromadia šoféri, ktorí zaparkujú svoje auto tak, že ním bránia v odvoze odpadu

Petržalka upozorňuje vodičov, aby svoje autá parkovali mimo kontajnerových stojísk a nebránili tak odvozu odpadu.

V bratislavskej Petržalke sa v poslednom čase zbierajú podnety súvisiace s autami, ktoré parkujú takým spôsobom, že bránia pracovníkom z OLO odviesť odpad z kontajnerových stojísk. Nedávno na to podľa slov MČ upozornil aj obyvateľ zo Znievskej ulice: „Kvôli vozidlám parkujúcim na vjazde na parkovisko nám nedokážu zrealizovať odvoz odpadu. Obyvatelia aj napriek tomu, že sú nádoby na odpad preplnené, hádžu odpad naďalej do stojiska. Stačí malý vetrík a máme tu neporiadok.“ Obyvateľ ďalej tvrdí, že situácia sa neustále opakuje a požiadal mestskú časť o to, či by bolo možné vyznačiť na vjazde na parkovisko žlté čiary.

Mestská časť Bratislava-Petržalka nebude vyznačovať duplicitné dopravné značenie, ktoré vyznačuje iné zákazy a príkazy vyplývajúce z ustanovení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke. Riešením je iba požiadavka na poriadkové zložky, aby vykonávali dohľad nad dodržiavaním ustanovení zákona, pretože je to ich základná povinnosť. Pokiaľ sa bude tolerovať porušovanie pravidiel cestnej premávky, nevieme žiadnym spôsobom zabezpečiť aby vodiči nestáli na miestach, kde je to zakázané,“ povedala Zuzana Kordošová, vedúca oddelenia územného konania a dopravy mestskej časti.

Petržalka uvádza ako riešenie riadne označenie kontajnerového stojiska s vyznačením časov odvozov odpadu. Taktiež neustále informuje na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov a odporúča privolávanie poriadkových zložiek. Zároveň žiada všetkých vodičov áut, aby rešpektovali pravidlá cestnej premávky, neparkovali v oblúkoch parkovísk a nebránili tak odvozu odpadu, ktorý následne škodí obyvateľom a životnému prostrediu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X