V Petržalke sa môžete okúpať na Draždiaku a už aj na kúpalisku Matadorka

Letné kúpalisko MATADORKA

Blížia sa horúce letné dni, čo viac a viac láka na osvieženie sa vo vode. V Petržalke sa môžete osviežiť na kúpalisku aj na jazere.

Prírodné jazero Veľký Draždiak v horúcich letných dňoch láka miestnych na ochladenie sa. Ako informovala Petržalka na svojej fanúšikovskej stránke na facebooku, kvalita vody v Draždiaku je vhodná na kúpanie.

Výsledky sezónnej kontroly potvrdili vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie v Draždiaku, čo znamená, že vzorky vody nepreukázali výskyt siníc a škodlivých baktérii,“ informovala mestská časť.

Okrem Draždiaka sa ale Petržalčania môžu osviežiť na kúpalisku Matadorka. To je už taktiež sprístupnené návštevníkom. Milovníci vody majú k dispozícií 50 m plavecký bazén s hĺbkou vody 240 až 270 cm, 25 m bazén s hĺbkou vody do 155 cm a detské brodisko. Keďže je voda v bazénoch vyhrievaná, jej teplota sa pohybuje v rozmedzí od 24 do 26 stupňov Celzia.

Areál zo služieb ponúka veľký bufet pod terasou, letný bar na trávniku, bezplatnú wifi, bezplatné parkovisko pre návštevníkov, tobogán, beachvolejbal, detské pieskovisko, detskú trampolínu, lehátka a trávnatý priestor pre odpočinok,“ láka mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk