V Petržalke sa oslavovalo významné jubileum, pani Helenka sa dožila stovky

Jubileum Helena

Bratislavská mestská časť Petržalka sa prostredníctvom svojej webovej stránky pochválila, že jedna ich obyvateľka sa nedávno dožila úctyhodného veku. Pani Helenka oslávila okrúhle jubileum – 100 rokov.

Ako uviedla mestská časť, dožiť sa veku sto rokov nie je v dnešnej uponáhľanej dobe samozrejmosťou. Tento úctyhodný vek sa však podarilo dosiahnuť Helene Mozolíkovej, ktorej bol k storočnici zagratulovať aj samotný starosta Ján Hrčka spolu s vicestarostkou Lýdiou Ovečkovou. Zagratulovať jej prišli do Strediska sociálnych služieb na Vavilovovej ulici, kde je Helena umiestnená už skoro dva roky.

Podľa informácií mestskej časti Petržalka, jubilantke prítomní zaželali najmä veľa zdravia a zaspievali jej aj „Živió“. Na oslave nemohla chýbať ani dobrá hudba a predovšetkým torta.

Božena, dcéra pani Heleny, na oslave prezradila, že jej mama mala ťažký život, nakoľko pochádzala z dvanástich súrodencov, avšak z nich sa dospelého veku dožilo len osem. Pani Helenka už ako osemročná musela pásť husi a starať sa o mladších súrodencov. K jej denným prácam v detskom veku patrilo aj dvíhanie ťažkých balíkov a roznášanie týchto balíkov iným ľuďom, pričom väčšinou chodila pešo.

„V domácnosti bola generálom a všetko dirigovala. Môj otec bol miernej povahy a to, čo ona povedala, vždy platilo,“ vyjadrila sa dcéra Božena na margo toho, ako by charakterizovala svoju mamu. Helena pracovala na vrátnici, neskôr ako upratovačka a dokonca sa starala aj o jednu postihnutú susedu. „Do 85 rokov pracovala v novinovom stánku, ktorý vlastnil môj manžel, takže bola fyzicky aj psychicky veľmi spôsobilá. Všetko sa zmenilo po nešťastnom páde, keď sa potkla o prah a zlomila si krčok stehennej kosti. Začala navštevovať rôzne rehabilitácie, no zhoršilo sa to, až nakoniec prestala úplne chodiť,“ doplnila dcéra Božena.

Ako záverom v rozhovore pre Petržalku povedala jej dcéra, pani Helena je veľmi spokojná so starostlivosťou v Stredisku sociálnych služieb. Má troch vnukov a štyri pravnúčatá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk