Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko
Foto: ilustračné, petrzalka.sk
28. júna 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V Petržalke sa uskutočnilo sčítanie áut, ich počet za posledné roky stúpol

Na prelome mája a júna niekoľkokrát spočítali počet parkujúcich áut v Petržalke.

Každú noc v Petržalke parkuje približne 34-tisíc áut, pričom mimobratislavských EČV je z toho asi 15 percent. Vyplýva to z trojnásobného sčítania, ktoré mestská časť vykonala na prelome mája a júna. Vo všetkých troch prípadoch boli autá počítané ručne, počas pracovného týždňa a vždy v noci. Približne 23-tisíc áut bolo zaznamenaných vo všetkých troch počítaniach a zvyšné boli napočítané dvakrát alebo iba raz.

V porovnaní s predchádzajúcimi sčítaniami, napríklad v štúdii Výskumného ústavu dopravného, počet áut stúpol. Kým v roku 2013 tento inštitút nameral v Petržalke v nočných hodinách približne 30-tisíc áut, v súčasnosti je to približne o 4-tisíc viac,“ skonštatoval Ivan Lučanič, ktorý sčítanie pre Petržalku riadil.

Počítali aj tie na nelegálnych miestach

Množstvo áut parkovalo aj mimo riadne vyznačených parkovacích miest, avšak aj tieto boli do celkového množstva započítané. Počet oficiálnych parkovacích miest v Petržalke sa pohybuje podľa spomínanej štúdie aj podľa Dopravného generelu na úrovni okolo 26-tisíc.

Ukazuje sa, že ak by sme zaviedli parkovací systém, ktorý uprednostní Petržalčanov, s veľkou pravdepodobnosťou by v súčasnosti v Petržalke dokázal na legálnych parkovacích miestach zaparkovať každý, kto má v našej mestskej časti trvalý pobyt,“ uviedol starosta Ján Hrčka. Preto po schválení mestskej parkovacej politiky, ktorá umožní mestským častiam fungovať v prechodnom období autonómne, pripravuje Hrčka zaviesť parkovací systém, ktorý bude zvýhodňovať Petržalčanov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X