V Petržalke sa začne seniorfest. Ôsmy ročník podujatia odštartuje Kyticou pozdravov

jablkové hodovanie, seniori
SITA

Počas októbra, Mesiaca úcty k starším, pripravili Petržalke aj v tomto roku Petržalský seniorfest. V ôsmom ročníku tohto podujatia pripravili pre seniorov viacero podujatí, na všetky je vstup voľný. Akcia sa začne dnes a trvať bude do nedele 18. októbra.

Dnes odštartujú program v Dome kultúry Zrkadlový háj Kyticou pozdravov o 16. hodine. Okrem tanečno-zábavných a speváckych popoludní sa seniori môžu počas dvoch týždňov tešiť na výstavu prác z tvorivej dielne, na petangový turnaj, ako aj na návštevu Múzea Petržalského opevnenia – bunkru BS4 s odborným výkladom a opekačkou.

Program spestrí humorné spracovanie svadby v podaní petržalských seniorov s názvom Petržalská svadba. Pre starších zorganizovali aj prednášky na témy Petržalské tajomstvá, Labyrint vzťahov a Tréning pamäti na každý deň.

Petržalka sa tento rok zapája aj do akcie Jablkové hodovanie, ktoré bude v sobotu 10. októbra od 14. hodiny v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke. Organizuje ho Malokarpatské osvetové stredisko v Modre a Bratislavský samosprávny kraj. Je to oslava úrody jabĺk, plodov, ale tiež kuchárov, ktorí toto ovocie vedia spracovať a pripraviť v akejkoľvek forme. V rámci programu bude súťaž o najlepší jablkový koláč a aj o najkrajšie jablko. Vystúpenie budú mať aj folklórne súbory.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk