Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
5. februára 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke schválili zmeny v parkovacej politike, týkajú sa rezidentov s preukazom ZŤP

Starosta upozornil na to, že nejde o finálne pravidlá parkovacej politiky, nakoľko ide iba o pilotný projekt mestskej časti.

Jednotný poplatok za vyhradené parkovanie pre ZŤP občanov bude v Petržalke 50 eur. Poslanci mestskej časti Petržalka schválili na zastupiteľstve zmeny Všeobecného záväzného nariadenia (VZN) týkajúceho sa vydávania povolení k vyhradeným parkovacím miestam. Zmeny sa týkajú rezidentov s preukazom ZŤP, ktorí majú zároveň v Petržalke vyhradené parkovacie miesta.

V záujme zníženia nákladov súvisacich so zriadením vyhradeneho parkovacieho miesta pre ZŤP občanov, navrhol starosta Petržalky Ján Hrčka prijať opatrenie, v rámci ktorého sa namiesto jednej dodatkovej tabuľky, označujúcej vyhradené parkovanie, umiestnia štyri tabule, čím sa rozdelia náklady na zriadenie miesta.

Zároveň však upozornil na to, že nejde o finálne pravidlá parkovacej politiky, nakoľko ide iba o pilotný projekt mestskej časti. „Môže sa stať, že zavedením celomestskej parkovacej politiky sa tieto pravidlá zmenia, resp.zrušia,“ poznamenal Hrčka.

Finančný dopad

Petržalskí poslanci zároveň požiadali starostu, aby do pol roka predložil finančný dopad, súvisiaci so zmenou VZN. Starosta Petržalky poznamenal, že prevádzkový poriadok k parkovacej politike nebol doposiaľ schválený zastupiteľstvom. Prevádzkový poriadok má byť schválený miestnymi poslancami do 31. marca tohto roku.

Petržalka zaviedla pilotný parkovací systém v novembri minulého roka v rámci pripravovanej celomestskej parkovacej politiky, ktorá vstúpi do platnosti v priebehu roka 2021.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X