V Petržalke si budú cesty opravovať sami, zakúpili asfaltovací stroj za takmer 130-tisíc eur

technopol petržalka miestny urad stretnutia starosta zastupitelstvo poslanci
Foto: ilustračné, commons.wikimedia.org

Opravám predchádza nábor a školenie zamestnancov, aby s novou technikou vedeli zaobchádzať.

Petržalka zakúpila asfaltovací stroj – finišer za takmer 130-tisíc eur. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, pracovníci miestneho úradu tak opravia za rovnakú sumu viac ciest a chodníkov vo vlastnej réžii.

Ide o profesionálny stroj, vďaka ktorému budeme môcť vykonávať postupné opravy súvislých povrchov miestnych chodníkov a komunikácií,“ konštatuje samospráva a dodáva, že túto investíciu považujú za rentabilnú, pretože asfaltérske práce vykonané vo vlastnej réžii dokážu byť niekoľkonásobne lacnejšie ako dodávateľské.

Opravám predchádza nábor a školenie zamestnancov úradu, aby s novou technikou vedeli odborne zaobchádzať. „Za rovnaké množstvo peňazí toho dokážeme urobiť omnoho viac a dobehnúť aj zanedbané,“ priblížil vedúci referátu komunikácie Jozef Rybár.

Opravou a údržbou výtlkov sme sa začali zaoberať svojpomocne už minulý rok. V súčasnosti hľadáme nových pracovníkov, aby sme mohli začať lepšie, kvalitnejšie a rýchlejšie opravovať aj celé úseky poškodených komunikácií,“ dodáva vedúci petržalskej údržby Peter Slovák.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk