Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie
Foto: ilustračné, nasadoprava
28. novembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Petržalke v noci skontrolujú všetky regulované parkoviskách

Petržalka plánuje zorganizovať podobné akcie aj v budúcnosti.

V Petržalke zo štvrtka na piatok 29. novembra spustí miestny úrad hromadnú akciu, na ktorej skontrolujú všetky regulované parkoviská v Petržalke. Mestská časť chce do procesu zapojiť už aj mestskú políciu, ktorá bude spolupracovať pri riešení priestupkov nezodpovedných vodičov. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Od začatia kontroly dodržiavania pravidiel parkovacieho systému v Petržalke ubehli už takmer tri týždne. Petržalka však stále eviduje vodičov, ktorí nie sú zaregistrovaní v systéme alebo nemajú oprávnenie parkovať. Aj preto sa miestny úrad rozhodol, že do kontroly zapoja aj policajné zložky.

Upozornenia od polície

Do akcie chceme povolať niekoľko členov mestskej polície, ktorí spolu so zamestnancami miestneho úradu skontrolujú počas jednej noci vozidlá stojace na regulovaných parkoviskách, t.j. na tých, ktoré sú riadne označené tabuľou „platené parkovisko“. Doteraz sme počas nočných kontrol zaznamenali už viac ako 3 000 priestupkov na všetkých značených parkoviskách,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka.

Upozornenia vo forme lístkov však budú kontrolóri rozdávať aj naďalej. Petržalka chce, aby si vodiči parkujúci neoprávnene uvedomili, že porušovanie pravidiel parkovacieho poriadku nenechá samospráva bez povšimnutia. „Nechceme, aby bola táto akcia len výstrahou pre vodičov. Chceme skôr, aby bola dôkazom, že samospráva chce naozaj dosiahnuť zmenu v parkovaní k lepšiemu,“ dodal Hrčka.

Označené parkovanie

Nové pravidlá parkovania začali platiť v Petržalke od 1. novembra. Parkovacie miesta označili modrými čiarami a pri vstupe umiestnili značku, ktorá informuje vodičov o regulovanom parkovisku. Do zavedenia celomestskej parkovacej politiky v roku 2021 chce mestská časť označiť čo najviac parkovacích miest.

Podľa starostu Petržalky Jána Hrčku chcú do prvej polovice budúceho roka zaviesť regulované parkovanie kompletne v celej mestskej časti, najskôr na parkoviskách a postupne pribudnú aj kolmé parkovacie miesta a parkovacie miesta pri cestách.

Nový parkovací systém

Petržalský pilotný parkovací systém schválili prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia petržalskí poslanci 9. septembra na mimoriadnom zastupiteľstve. Jeho cieľom je uprednostňovanie rezidentov s trvalým pobytom v Petržalke pri parkovaní v mestskej časti.

Petržalka spustila 1. októbra elektronickú registráciu do pilotného parkovacieho systému. Po registrácii môže Petržalčan v prvej fáze prednostne parkovať na všetkých parkoviskách v mestskej časti, a to 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X