Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bzovicka petrzalka 2.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Dopravné ihrisko na Bzovíckej. Foto: petrzalka.sk
20. apríla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

V Petržalke vybudovali nové dopravné ihriská pre škôlkarov

Z „ozajstných“ ciest, ktoré mestská časť vybudovala v areáloch niektorých materských škôl, sú deti nadšené. Na Iľjušnovej a Bzovíckej sa už deti učia prvé zásady správania sa na ceste, na Pifflovej je dopravné ihrisko zatiaľ vo výstavbe.

„Asfaltové plochy v týchto areáloch boli už v zlom stave. Bolo jasné, že ich musíme opraviť. No, chceli sme pre škôlkarov spraviť aj niečo viac, než len samotné chodníky. A dopravné ihrisko bolo tou najlepšou alternatívou. Veď bicykel už dnes majú asi všetci a nebude trvať dlho a zapoja sa do ozajstnej cestnej premávky. Preto je dôležité, aby si už teraz vybudovali správne návyky správania sa na ceste,“ hovorí starosta Petržalky Vladimír Bajan. Zároveň prisľúbil, že sa pokúsi priviesť na hodiny dopravnej výchovy aj policajtov.

Bzovicka petrzalka 1.jpg
Odstavené bicykle na Bzovíckej. Foto: petrzalka.sk

Na Bzovíckej majú deti svoje dvojkolesové „tátoše“ zaparkované v oplotenom priestore. „O takúto garáž sa postarali rodičia,“ pochválila ich riaditeľka materskej školy Božena Kováčová. Okrem toho aj na výstavbu ihriska prispeli sumou 10-tisíc eur. Nové chodníky a celé dopravné ihrisko stáli takmer 48-tisíc eur.
Na rekonštrukciu areálu MŠ Iľjušinova išlo z petržalského rozpočtu takmer 50-tisíc eur. Navyše sa tam robil nový vstup.

Pifflova petrzalka.jpg
Výstavba dopravného ihrisk na Pifflovej. Foto: petrzalka.sk

V areáli MŠ Pifflova sme ešte našli robotníkov. „V týchto dňoch areál síce nemôžeme využívať a s deťmi musíme chodiť na vychádzky mimo, ale určite to stojí za to. Deti sa už dopravného ihriska nevedia dočkať,“ povedala riaditeľka Emília Šimková. Do rekonštrukcie chodníkov a vybudovania dopravného ihriska pôjde z rozpočtu 52-tisíc eur. Značky si bude MŠ zabezpečovať s vlastných zdrojov.

V závislosti od finančných prostriedkov by mestská časť chcela takto upraviť ešte aj ďalšie areály materských škôl. O tom, koľko ich bude, v konečnom dôsledku rozhodnú poslanci.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X