V Petržalke vybudujú bezbariérové ihrisko pre deti aj dospelých

Ihrisko pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hlavné mesto zverí časť svojho pozemku na Blagoevovej ulici mestskej časti Petržalka, aby tam vybudovala bezbariérové ihrisko pre deti aj dospelých. Na pondelňajšom brífingu o tom novinárov informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že o zverení pozemku Petržalke bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo v júni.

„Keď to mestskí poslanci schvália, tak starosta Petržalky Vladimír Bajan môže okamžite začať robiť opatrenia na výstavbu, aby občania mali čo najskôr ďalšiu skultivovanú verejnú plochu,“ uviedol ďalej Nesrovnal.

Podľa starostu Petržalky Vladimíra Bajana vedľa pozemku mesta na Blagoevovej otvárali nedávno Evanjelickú diakóniu pre deti s viacnásobným postihnutím. „Dohodli sme sa na tom, že sa budeme snažiť skultivovať im priestor, ktorý je tu pred tým, tak sme požiadali hlavné mesto o zverenie, aby sme mohli vybudovať bezbariérové ihrisko. Tomu sme prispôsobili aj výber prvkov, ktoré by mali slúžiť práve deťom, ktoré majú nejaké postihnutie,“ uviedol Bajan.

Dodal, že vybudovanie ihriska by malo trvať osem až desať týždňov a ihrisko by mestská časť mohla deťom odovzdať na jeseň. Vybudovanie bezbariérového ihriska bude stáť približne 150-tisíc eur a Petržalka ho bude platiť zo svojho rozpočtu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk